Jedziemy do Wisły. Bike Maraton 2019

HomeINFORMACJE PRASOWE

Jedziemy do Wisły. Bike Maraton 2019

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Edycja w Wiśle po prostu musi być! Przyzwyczailiśmy się już do tego, że te zawody w kalendarzu Bike Maratonu są od lat, ale w tym roku wracają w czerwcu – u progu wakacji. W tym roku Bike Maraton w Wiśle zaprasza w sobotę 15 czerwca. Rok temu to przecież tu odbywały się Mistrzostwa Polski  XCM, a złoto z Wisły wywieźli Dariusz Batek i Karolina Sowa. To już piąta edycja Bike Maratonu w tym roku – po Miękini, Zdzieszowicach, Polanicy – Zdroju i Jeleniej Górze nadszedł wreszcie czas na maraton w Wiśle.

Jak zwykle – nie zabraknie na beskidzkiej trasie stałych punktów programu – będzie oczywiście otwierający wyścig podjazd na Trzy Kopce, będą krótkie odwiedziny Brennej i parę innych miejsc znanych z tej lokalizacji. Koronny dystans GIGA (62 km) sięgnie w tym roku ponad 2800 m przewyższenia, a oprócz podjazdu na Trzy Kopce, szybkiego zjazdu do Brennej i wspinaczki na Smerekowiec, na drugiej rundzie zaoferuje jeszcze podjazd na Kotarz i raz jeszcze na Trzy Kopce. Dla przeciwwagi – najkrótszy dystans ma tylko 12 km (FUN), na nim czeka łagodny długi podjazd i zjazd do mety. Szutry, szerokie leśne drogi, trochę asfaltu. Gdzieś między FUN-em a GIGA jest jeszcze CLASSIC i MEGA jako dowód na to, że na Bike Maratonie naprawdę każdy może znaleźć coś dla siebie. Będzie też na beskidzkiej trasie kilka nowych miejsc i nowych rozwiązań, a jeśli już o nich mowa, to przypomnijmy, że w tym roku na Bike Maratonie mamy cztery dystanse i oddzielne starty.

W Wiśle startujemy w następującej kolejności:

  • GIGA (62 km) – start o 10:45
  • MEGA (41 km) i CLASSIC (27 km) – start o 11:00
  • FUN (12 km) – start o 11:15

Biuro zawodów usytuowane na placu Hoffa będzie działać już w piątek w godz. 16:00 – 21:00. W sobotę zaprasza zawodników od godz. 8:00.

Na pl. Hoffa czekać też będzie scena i dekoracje, strefa expo, loteria fantowa „Jedziemy z pomocą” dla zawodników Bike Maratonu i kriokomora CryoSpace, która może się okazać hitem dnia, biorąc pod uwagę zapowiadane na weekend temperatury. Odbędzie się również wyścig MTB dla dzieci – Sonko Kids Bike Maraton. Zapisy na miejscu, w dniu imprezy.

Kolejna edycja Bike Maratonu dopiero w lipcu. Szklarska Poręba czeka z Ultra Bike Maratonem 6.07.2019. Z dystansem 100 km na GIGA!

Dzień po Bike Maratonie, w Wiśle rządzić bedą górscy biegacze. Kolejna edycja cyklu Runner’s World Super Bieg to oczywiście V Półmaraton Wiślański i V Wiślańska Dziesiątka. Start w niedzielę 16 czerwca na pl. Hoffa.

Więcej o Bike Maratonie: https://bikemaraton.com.pl

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0