Cisowianka Mazovia MTB Marathon zaprasza do Ciechanowa

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

Cisowianka Mazovia MTB Marathon zaprasza do Ciechanowa

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Inspirowany legendami z Zamku Książąt Mazowieckich, Cezary Zamana przygotował trasy godne kolarskich pojedynków.

Można śmiało założyć, że gdyby polscy rycerze – ci sami, którzy od XIV wieku przewijali się przez plac Zamku Książąt Mazowieckich lub z murów stawiali czoła potopowi szwedzkiemu – żyli dziś, pojedynkowaliby się nie na miecze, a na wyniki w klasyfikacji generalnej Mazovii. Zamieniliby swoje rumaki, by przesiąść się na nowoczesne, jeszcze zwinniejsze od ogierów rowery MTB i staraliby się dowieść swojego męstwa na pełnych wyzwań trasach.

I to właśnie jak rycerze będzie można poczuć się podczas niedzielnego maratonu Ciechanów Mazovia MTB Marathon (16 czerwca). Potrzebna będzie odwaga, by nie bać się z wielką prędkością pognać czekającym na 18. kilometrze trasy ostrym zjazdem. Nie obejdzie się bez brawury, by szaleńczo zaatakować rywala i wyprzedzić go na którejś z wystarczająco szerokich ścieżek. Przyda się też umiejętność trzymania nerwów na wodzy i kierownicy w dłoniach, by nie wypadła ona na krętych i szybkich single trackach.

Wyjazd spod zamku po płaskim terenie będzie przypominać swoją dynamiką szarżę na polu bitwy. Inaczej będzie wyglądać powrót, gdy do mety zbliżać się będą pojedynczy kolarze, przypominający raczej samotnych jeźdźców niż nacierających ławą rycerzy. Przygotowana przez zastęp ciechanowskiej husarii T4B Bike Team trasa w lesie będzie bardzo interwałowa i zaangażuje do walki każdy mięsień.

O jeszcze jednej rycerskiej cesze wspomina sam Cezary Zamana, dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon. „Na trasie obowiązywać będą zasady fair play i honorowe zachowanie” – zaznacza kolarski mistrz Polski, apelując jednocześnie do zawodników o zwracanie uwagi na swoich rywali. „Jeśli tylko widzimy, że ktoś potrzebuje pomocy, nie wahajmy się ani chwili. Zapomnijmy o wyniku, pamiętajmy o koleżance czy koledze z peletonu” – mówi Cezary Zamana. Wspólnie z firmą Hurtap przygotował statuetkę „Zawsze razem, zawsze fair play”, którą może otrzymać ten, kto wykaże się najbardziej szlachetną postawą.

Maraton w Ciechanowie będzie częścią regionalnego pucharu Continental MTB Mazowsze. Punkty zebrane w niedzielę trafią do specjalnej klasyfikacji, której zwycięzcy mogą liczyć na szczególne nagrody od marki Continental. Po Ciechanowie będą jeszcze dwie odsłony tego pucharu – w Józefowie oraz Piasecznie.

Continental nagrodzi też dwójkę zawodników, którzy odpowiednio na dystansie ½ Pro i Pro najszybciej pokonają odcinek specjalny. To jeden z najciekawszych i najbardziej widowiskowych fragmentów trasy, na którym z pewnością warto mocniej nacisnąć na pedały.

Nagród będzie więcej – nowoczesny bagażnik rowerowy, bony zakupowe od Continental czy voucher na pobyt w hotelu Holiday Inn w Józefowie. Można jednak przypuszczać, że kolarscy rycerze pofatygują się pod Zamek Książąt Mazowieckich przede wszystkim z myślą o satysfakcji płynącej ze sportowej rywalizacji oraz prestiżu, jaki daje podium w którejś z kategorii wiekowych…

CIECHANÓW CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

Miasteczko rowerowe: Błonia Zamkowe (zbieg ul. Zamkowej i Parkowej)

Sobota 16 czerwca
15.00-17.00 – zapisy w Biurze Zawodów

Niedziela 16 czerwca
8.00-10.00 – zapisy w Biurze Zawodów dla dystansu Hobby
9.30-11.00 – zapisy w Biurze Zawodów dla dystansu Fit
10:00-11.30 – zapisy w Biurze zawodów dla dystansów ½Pro i Pro
10.15 – ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansie Hobby i ich opiekunów
10.30 – start dystansu Hobby
11.00 – odbiór nagród z konkursów organizowanych na Facebooku cyklu
11.15 – ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansu Fit
11.40 – start dystansu Fit
11.50 – ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansów ½Pro i Pro
12.00 – start dystansów ½Pro i Pro
12.10 – dekoracja dystansu Hobby i klasyfikacji mieszkańców (konkurs dla uczestników z dystansu Hobby)
13.15 – dekoracja dystansu Fit i klasyfikacji mieszkańców
14.15 – dekoracja dystansu ½Pro i klasyfikacji mieszkańców
15.15 – dekoracja dystansu Pro i klasyfikacji mieszkańców (konkurs dla uczestników dystansów Fit, ½Pro, Pro)
16.00 – zakończenie

Doraźna pomoc serwisu rowerowego w godz. 8.00-11:30.

Program zawodów MiniMini + Mazovia
10.00-12.00 – zapisy w biurze zawodów
12.05 – odprawa techniczna
12.10 – start zawodów według kategorii
13.00 – wręczanie upominków dzieciom na podium
12.30-13.30 – odbiór dyplomów pamiątkowych w biurze zawodów

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0