ANGi dla wszystkich!

HomeSprzęt

ANGi dla wszystkich!

W listopadzie 2018 r., wraz z premierą czujnika ANGi i aplikacji Specialized Ride uległa definicja funkcji kasku rowerowego. Od tamtego momentu zapewnia on ochronę przed, w trakcie i po ukończeniu aktywności. Część kasków została wyposażona w czujniki ANGi, do pozostałej części kasków można dokupić ANGi osobno. Od teraz technologia ANGi jest dostępna dla większości kasków!

KOMPATBILNE ZE WSZYSTKIMI MARKAMI I WIĘKSZOŚCIĄ KASKÓW

Po rygorystycznej serii testów laboratoryjnych i terenowych od tego momentu czujnik ANGi może zostać przymocowany do większości kasków rowerowych, zarówno produkcji Specialized, jak i konkurencyjnej. Oczywiście należy pamiętać o tym, że niektóre kaski nie będą kompatybilne z czujnikami ANGi ze względu na ich specyficzny kształt, do czego należy podejść zdroworozsądkowo.

BEZ PŁATNEJ SUBSKRYPCJI

Bezpieczeństwo jest priorytetem, dlatego od teraz płatna roczna subskrypcja po upływie jednego roku od zakupu kasku zostaje usunięta. Od tego momentu, po wpisaniu kodu aktywacyjnego w aplikacji Specialized Ride wszelkie funkcje zostają aktywowane na cały okres użytkowania czujnika ANGi.

OBSERWOWANIE AKTYWNOŚCI W CZASIE RZECZYWISTYM

Aplikacja Specialized Ride pozwala na obserwowanie aktywności w czasie rzeczywistym. W ustawieniach kontaktu alarmowego wystarczy zaznaczyć opcję 'wyślij powiadomienie o statusie aktywności’. Dzięki temu wraz z każdym rozpoczęciem i zakończeniem aktywności kontakt alarmowy otrzyma wiadomość e-mail z linkiem do śledzenia aktualniej pozycji użytkownika aplikacji. Korzystanie z tej opcji nie wymaga posiadania czujnika ANGi.

WYKRYWANIE POTENCJALNEGO WYPADKU

Jeśli czujnik ANGi wykryje potencjalny wypadek, kontakt alarmowy otrzyma stosowne powiadomienie w postaci wiadomości sms oraz e-mail.

LOKALIZATOR

Aplikacja Specialized Ride prześle nie tylko powyższą informację o wykryciu potencjalnego wypadku. Będzie tam zawarta także lokalizacja GPS, w której zdarzenie zostało zarejestrowane.

ALARM CZASU AKTYWNOŚCI

Aby aplikacja Specialized Ride mogła wysyłać wiadomości o wykryciu potencjalnego wypadku potrzebny jest sygnał sieci komórkowej. A co jeśli znajdujemy się poza zasięgiem? Nic nie szkodzi! Wiedząc, że będziemy jeździć w obszarze o wątpliwym zasięgu sieci komórkowej, przed rozpoczęciem aktywności należy określić czas, w którym spodziewamy się zakończyć aktywność. Jeśli po upływie tego czasu rejestracja aktywności nie zostanie zakończona, kontakt alarmowy otrzyma powiadomienie sms oraz e-mail z ostatnim zarejestrowanym miejscem przebywania użytkownika aplikacji.

Bezpłatna aplikacja Specialized Ride w języku polskim dostępna jest dla platform Android (Sklep play) oraz iOS (Apple Store).

Więcej informacji na temat ANGi na dedykowanej stronie specialized.com.

Oferta kasków oraz samego czujnika ANGi także na stronie specialized.com.

COMMENTS

DISQUS: 0