Piąte miejsce Ondreja Cinka w Novym Mescie na Morave

Piąte miejsce Ondreja Cinka w Novym Mescie na Morave

Doskonałe występy zawodników CST MTB Team
KROSS organizuje darmowe testy swoich rowerów
[PR] IV Łańcucki Maraton MTB w strugach deszczu i błocie
Śladami Hubala #2 – Sitowa [PR]
Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team po zgrupowaniu we Włoszech

Ondrej Cink ukończył wyścig XCO podczas Pucharu Świata w Novym Mescie na Morave na piątej pozycji.

Zawodnik Kross Racing Team pojechał bardzo odważnie, nie kalkulował i został za to nagrodzony. „To mój styl” – mówił na finiszu. Drugi z zawodników Kross Racing Team – Sergio Mantecón – był 27.

Cink, dla którego niedzielny występ był jednym z najważniejszych startów w sezonie, rozpoczął wyścig bardzo aktywnie, podążając za nadającymi najmocniejsze tempo: Mathieu van der Poelem i Nino Schurterem. Długo jechał na trzeciej pozycji, dopiero w końcówce pozwalając się wyprzedzić dwóm innym zawodnikom. Piąta lokata jest jednak zarówno dla niego, jak i całego zespołu wielkim sukcesem.

Jestem bardzo szczęśliwy. Przed wyścigiem mówiłem, że przyjeżdżam tu, by wygrać i zrobiłem co w mojej mocy, aby tego dokonać. Starałem się jechać z Schurterem i Van der Poelem. Co prawda nie utrzymałem ich tempa, ale długo zajmowałem trzecią pozycję. W końcówce zapłaciłem za to, tracąc dwie pozycje, ale i tak mogę być z tego występu zadowolony – podsumował Ondrej Cink.

Z sukcesu Czecha na jego rodzimej ziemi bardzo cieszył się drugi z kolarzy Kross Racing Team – Sergio Mantecón, który po bardzo dobrym występie w Albstadt (13. pozycja), tym razem miał sporego pecha.

Nie wystartowałem najlepiej, potem miałem jeszcze problem z obręczą i zmuszony byłem odrabiać straty. W pewnym momencie byłem już w szóstej dziesiątce, a ostatecznie ukończyłem wyścig jako 27. Bardzo cieszę się jednak z sukcesu Ondreja, który na swojej ziemi, przed swoimi kibicami dokonał wielkiej rzeczy – mówił Hiszpan.

Ekipa Kross Racing Team po raz kolejny zaprezentuje się w akcji już w kolejny weekend, podczas Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race.

COMMENTS

DISQUS: 0