Relacja z II edycji SCOTT MTB Challenge w Strzelcach Krajeńskich

HomeINFORMACJE PRASOWE

19 maja Strzelce Krajeńskie stały się gospodarzem wyścigu rowerowego SCOTT MTB Challenge. Blisko 300 zawodników stawiło się na linii startu na Stadionie Miejskim, podejmując walkę na jednym z trzech dystansów: PRO – 51 km (2 rundy), Classic – 31 km (1 runda) i FUN – 12,5 km.

Wyścigi były bardzo emocjonujące i wymagały od startujących dużego wysiłku na świetnie zaplanowanej i dobrze zabezpieczonej leśnej trasie. Pogoda sprawiała wiele niespodzianek, wyścig rozpoczął się w słonecznej aurze, która później przeistoczyła się w obfite opady deszczu. Zawodnicy, którzy ukończyli wyścig otrzymali na mecie pamiątkowy medal.

Każdej kolarskiej edycji przyświeca inny cel charytatywny. W mienioną niedzielę zawodnicy ścigali się dla Sebastiana. Akcja „Każdy zawodnik pomaga” to wielki sukces, w sumie zebraliśmy 3530 zł.

Zwycięzcą na dystansie PRO z czasem 01:36:07 okazał się Mariusz Gil z Euro Bike Kaczmarek Electric Team, drugie miejsce wywalczył Paweł Grześkowiak z THULE Team z czasem  01:40:55, a trzecie miejsce zajął Piotr Jarmużewski 2×3 Racing Team z czasem 01:43:33.

W kategorii kobiet zwyciężyła Kinga Budny z czasem  02:18:20, drugie miejsce zajęła Emilia Mariańska z czasem 02:26:35, a na miejscu trzecim uplasowała się Ewa Jaros z Jaros Bike z czasem 02:31:02.

Po zakończonych zmaganiach uczestnicy udali się na posiłek regenerujący, po którym przystąpiono do ceremonii wręczenia nagród.