Podsumowanie drugiego wyścigu serii Północnej Ligi MTB XC

Podsumowanie drugiego wyścigu serii Północnej Ligi MTB XC

REKLAMA
Rollercoaster emocji dla zawodników Kross Racing Team w Andorze
Magdalena Zielińska (UKS Sokół Kęty) – Puchar Czech, Praga
Plan na weekend 22/2017
Wyniki – 8-9 czerwca 2019
Invest Park Górale na Start już 6-7 maja w Wałbrzychu

Edward Tomaszewski z Gdańska [team: Szukam!] z czasem 1:00:28 zwycięża drugi wyścig z cyklu Północnej Ligi MTB XC, który odbył się 19.05.2019 r. w Golubiu – Dobrzyniu. Drugi na mecie Daniel Lipiński [TTC Toruń], trzeci Dominik Jakubowski [SUNRACE mossopolska.pl].

Zawodnicy wyścigu głównego mieli do pokonania 5 pętli o długości 4,8 km każda. Natomiast kategoria junior 3 okrążenia.

Kluczowym momentem wyścigu głównego była szykana zlokalizowana za prostą startową – krótko mówiąc, zrobiło się ciasno. Jeden z zawodników upadł w poprzek piaszczystego singla, czym zabarykadował przejazd dla innych zawodników, a czołówka odjechała.

Trasa techniczna, jak na XC przystało, z dużą ilością singli oraz szybkich i krótkich zjazdów.

Po kilku deszczowych dniach poprzedzających rywalizację, trasa dawała przyjemność z jazdy. Nie było tumanów unoszącego się kurzu oraz kopnego suchego piasku.

Północna Liga MTB XC zadebiutowała w kalendarzu imprez kolarskich w ubiegłym roku. Kolejne edycje rozgrywane będą w miastach: Kwidzyn, Toruń, Dobrzyń nad Wisłą, Chełmno, Świecie oraz finał w Grudziądzu.

Więcej informacji na temat cyklu wyścigów PLMTBXC oraz pełne wyniki na stronie organizatorów. Z kolei obszerne galerie oraz wideo z zawodów na profilu na FB.

COMMENTS

DISQUS: 0