Piotr Kryński z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team zwycięzcą Bitwy o Twierdzę Boyen

HomeINFORMACJE PRASOWE

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Trasa Bitwy o Twierdzę Boyen to charakterystyczna dla Giżycka runda o
długości ok. 10 kilometrów z profilem trasy rodem z rasowego cross country.  Sekcje techniczne w postaci ciekawych singletracków poprowadzonych po wzgórzach św. Brunona po opadach deszczu dały mocno w kość wszystkim startującym. Zawodnicy mieli kolejno do pokonania na dystansie PRO – 41,6 km, Expert – 31,2 km oraz Hobby – 20, 8 km.

Na dystansie Pro zwyciężył Piotr Kryński z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, który 4 rundy przejechał z czasem 02:02:28. Tuż za nim wjechał Andrey Dianov z Aeon Scott Team. Trzecie miejsce zajął Marcin Mróz z Mtb Ełk – Prostki. W kategorii Expert triumfował Michał Wróblewski – Szprycha Giżycko, na drugim uplasował się Grzegorz Maleszka z Renault Team a na trzecim Krzysztof Kindrasz – Szprycha Giżycko (01:34:55).

W kategorie kobiet zwycięża Ewelina Bojdzińska z Velcredo, tuż za nią
linię mety przekracza Marta Raszkiewicz z Centrum Rowerowe Olsztyn Team. Ostatnie miejsce na podium zajmuje Magda Chmielewska  z Centrum Rowerowe Olsztyn Team.

Pierwszy na metę w kategorii Hobby wjechał Dawid Bojarczak z Agr
Podlasie, za nim Bartosz Zięba z Kramer S.A.. Trzecie miejsce przypadło
Paweł Lenkiewicz  z 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana. W kobietach
zwycięża Gabriela Janowicz z MDK UKS Przyjaźń, drugie miejsce wywalczyła Małgorzata Zembrzuska z Kramer S.A., podium zamyka Urszula Judycka z Kramer S.A.

Brodowska.

W wyścigu Nickelodeon Race 2 zwyciężył Wiktor Jakubiak z MSR Mrągowo, drugie miejsce przypadło Maksymilianowi Orłowskiemu ze Szkółki
Kolarskiej Glob – Metal Mrągowo, trzecie miejsce zajął Wiktor Kajetaniak
z tego samego teamu. W kategorii dziewczynki pierwsze miejsce przypadło
Mai Kateszczenko z MTB Ełk – Prostki, drugie miejsce Patrycja Żebrowska
z MTB Ostróda Team, podium zamyka Nikola Justynowicz.