Już w niedzielę w Skrzyszowie startuje sezon Dare2B MTB Maraton

Już w niedzielę w Skrzyszowie startuje sezon Dare2B MTB Maraton

Plan na weekend 37/2018
Dare2b MTB Maraton – Zakliczyn
DARE2b MTB Maraton – Iwkowa
10 czerwca DARE2B MTB Maraton w Stryszawie
Maratony MTB w kraju 2017

26 maja kolejny raz Ekipa 2PM Group odpala petardę pod nazwą „Dare To Be” Maraton MTB Skrzyszów 2019.

Tym którzy jeżdżą na ten wyścig od lat trasy przedstawić nie trzeba. To interwałowa trasa poprowadzona pomiędzy Skrzyszowem a Pasmem Brzanki, bardzo często poza szlakami turystycznymi i urozmaicona. Znajdziecie na niej szutrowe i leśne podjazdy miejscami strome, często techniczne poprzeplatane ścieżkami i krótkimi asfaltowymi dojazdówkami, które nie pozwolą się nudzić a zmieniona, na końcowym odcinku trasa, znów zaskoczy. Tradycyjnie każdy startujący może wybierać odpowiednią dla siebie trasę z pośród trzech dystansów.

Najkrótszy dystans nazwany w tym cyklu Quarter postawi przed Wami wyzwanie pokonania 27 km i 600 metrów przewyższenia. Na tym najkrótszym dystansie mamy kilka bardzo interesujących odcinków leśnych, kilka technicznych zjazdów, kąpiel w potoku i jedno wyzwanie w postaci bardzo sztywnego podjazdu.

Średni dystans noszący nazwę Half to zdecydowania większe wyzwanie, bo liczy aż 56 km i 1600 metrów przewyższenia. Tych którzy zdecydują się na niego czeka Pasmo Brzanki z Ostrym Kamieniem i Liwecką Górą a potem „lawiniasty” zjazd do Ryglic – banan na twarzy gwarantowany.

Dla śmiałków którym 56 km to wciąż mało nie pozostaje nic innego jak wystartować na dystansie Full i zmierzyć się z 82 km trasy i ponad 2000 metrów podjazdu, w tym dwukrotnie na pasmo Brzanki.

Teraz pora na kilka wskazówek jak trafić na start.

Zapisy prowadzone są na www.maratonmtb.pl, jeżeli zaśpisz i nie zdążysz tego zrobić online, nie „łap stresa”. Biuro Zawodów czynne będzie 26 maja od godz. 8:15 do 10:30. Start i meta zlokalizowane będą zawodów w Skrzyszowie k/Tarnowa na terenie sportowym „Orlik” w centrum wsi obok Domu Strażaka.

Start maratonu o godz. 11:00

DARE2b MTB Maraton

Integralną częścią imprezy są zawody Rowerowe Dla Dzieci w wieku od 2 do 12 lat rozgrywane na terenie miasteczka startowego prowadzone przez Szkółkę Kolarską Movimento. Zapisy do zawodów dla dzieci zostaną uruchomione po starcie wyścigu dla dorosłych. Sponsorem Generalnym Zawodów dla Dzieci jest „Herreria Organic” – kawa pełna energii jak dzieci.

“Dare To Be” Maraton MTB  Skrzyszów 2019 odbędzie się dzięki wsparciu wójta Gminy Skrzyszów pana Marcina Kiwiora oraz pod Patronatem Honorowym Starosty Tarnowskiego pana Romana Łucarza.

Partnerem Strategicznym imprezy jest Spółka Elzat, sponsorami >Sklep, Serwis i Wypożyczalnai rowerów „U Żaby”< z Nowego Sącza, Decathlon Tarnów oraz marki Shimano,  Ekfan, ProX,  Kenda i Token.

Wsparcie logistyczne: Paczka Punkt – Twój dedykowany Kurier oraz Quadowa Grupa Południe i Quadowanie.pl.

COMMENTS

DISQUS: 0