Jakub Zamroźniak (JBG-2 CryoSpace) – Puchar Świata XCO, Albstadt

HomeKomentarze

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

W zeszły weekend wystartował Puchar Świata XC, tym razem pierwsza edycja odbyła się Albstadt. Trasa zostało bardzo ułatwiona pod względem technicznym, jednak fizycznie była dalej wymagająca. Zostały usuniete wszystkie dropy, a do tego większość przebiegała po ubitym szutrowym podłożu, przez co wyścig zapowiadał się na naprawdę szybki w suchych warunkach. Ale sucho było tylko przez pierwsze kilka minut…

Do pokonania mieliśmy sześć pełnych okrążeń plus jedną rundę rozbiegową. Stając na starcie z numerem 113 byłem już nastawiony psychicznie, że początek będzie u mnie bardziej przypominał bieg z rowerem niż samą jazdę. Dopiero w połowie wyścigu mogłem zacząć jechać swoim tempem, skutecznie przebijając się do przodu. Ostatecznie ukończyłem swój pierwszy Puchar Świata w Elicie na 48 miejscu.

Od Redakcji:

Czasy poszczególnych okrążeń Kuby: 13:55; 13:12; 13:18; 13:16; 13:23; 13:12.

Czasy poszczególnych okrążeń zwycięzcy Mathiasa Flueckigera: 12:18; 12:19; 12:26; 12:23; 12:35; 12:38

Wyścig ukończyło 124 zawodników, z czego tylko 87 bez dubla. 12 zaliczyło DNF.

Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.