Dobry start Aleksandry Podgórskiej w Pucharze Świata

Dobry start Aleksandry Podgórskiej w Pucharze Świata

REKLAMA
Powtórka z Pucharu Świata i Mistrzostw Świata XCO
Puchar Świata w Albstadt – re-live wyścigów XCO
Plan na weekend 20/2016
Gunn-Rita Dahle Flesjaa 5. w PŚ w Albstadt
Puchar Świata w Albstadt – skróty wideo z XCC

W miniony weekend Aleksandra Podgórska, zawodniczka Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team wzięła udział w pierwszej edycji Pucharu Świata w niemieckim Albstadt.

Dla Oli był to pierwszy start w zawodach tej rangi w nowym zespole. Podgórska startowała z numerem 77. Tak daleki numer startowy nie ułatwiał zadania, jednak równą i mocną jazdą zawodniczka cały czas przesuwała się do przodu, kończąc zmagania na 24 pozycji.

Komentarz postartowy Aleksandry Podgórskiej:

Przed pierwszą edycją Pucharu Świata w tym sezonie, w Albstadt, miałam trochę stresu. Patrząc na przewidywaną prognozę pogody – burza z silnymi opadami deszczu i pamiętając mój zeszłoroczny ,,występ’’ na tej trasie przy takich właśnie warunkach atmosferycznych czułam się bardzo niepewnie.

Wstępnie elita kobiet miała zaplanowaną jedną rundę rozjazdową plus 6 pełnych rund, jednak ostatecznie zostało to zmienione na 5. Na starcie zostałam ustawiona z numerem 77. Moją strategią na wyścig była równa i mocna jazda. Niestety startując z tak odległej pozycji musiałam kilka razy stać w korku przez co uciekło mi dużo cennych sekund. Dopiero od trzeciej rundy zrobiło się trochę luzu i można było jechać własnym tempem. Z rundy na rundę stopniowo przesuwałam się do przodu. Ostatecznie linię mety przekroczyłam jako 24. zawodniczka, z czego jestem zadowolona, bo jest to mój najlepszy wynik w elicie kobiet na Pucharze Świata do tej pory.

Z optymizmem patrzę więc na kolejną edycję Pucharu Świata, która odbędzie się już za tydzień w Novym Mescie.

COMMENTS

DISQUS: 0