Dobre występy teamu CST 7R w wyścigach Prima Evadare i Bike Atelier MTB Maraton

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

W miniony weekend odbyły się dwa ważne dla zespołu CST 7R MTB Team maratony, więc drużyna została podzielona na dwie grupy, które miały do wykonania swoje zadania.

Pierwsza z nich w składzie Dariusz Batek, Karol Rożek i Michał Neumann udała się do Rumunii by wystartować w wyścigu Prima Evadare.

Pierwsza Ucieczka, bo właśnie to oznaczają słowa Prima Evadare, jest największym maratonem organizowanym nie tylko w Rumunii, ale w ogóle w tej części Europy, więc wyzwanie stojące przed zawodnikami CST 7R było naprawdę poważne. Nasi kolarze poradzili sobie z nim znakomicie, zajmując czołowe lokaty. Dariusz Batek, lider ekipy i aktualny mistrz Polski, wywalczył 3. pozycję, zajmując miejsce na najniższym stopniu podium.

Warunki panujące na trasie Prima Evadare nie były sprzyjające, ale, rzecz jasna, takie same dla wszystkich uczestników. Podobnie było zresztą podczas drugiego niedzielnego wyścigu, czyli maratonu Bike Atelier, w którym wystartowali pozostali zawodnicy CST 7R.

Trzeci w tym roku Bike Atelier MTB Maraton odbył się w Ustroniu i był pierwszym zlokalizowanym w górach. Jak przystało na miejsce rozgrywania wyścigu, trasa była bardzo ciężka i wymagająca dla uczestników. Prawdziwe górskie ściganie. Dodatkowo swoje zrobiła deszczowa pogoda, która nie ułatwiała rywalizacji. Najlepiej z naszych kolarzy poradził sobie Michał Kucewicz, który zajął 8. miejsce open, co dało mu zwycięstwo w kategorii M30. Na podium obok Michała stanął Maciej Pitach, który zajął 2. pozycję w M30, a na mecie zameldował się na 10. miejscu open.

Podsumowując niedzielne starty, można śmiało stwierdzić, że dla teamu CST 7R był to udany weekend, a cele postawione przed drużyną zostały w pełni zrealizowane.