Cisowianka Mazovia MTB Marathon w labiryncie wąwozów

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

Cisowianka Mazovia MTB Marathon w labiryncie wąwozów

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Żądni wyzwań kolarze muszą podjąć rękawicę rzuconą przez Cezarego Zamanę. Sobie tylko znanymi sposobami wytyczył on trasę wiodącą przez najbardziej spektakularne lessowe wąwozy Kazimierskiego Parku Narodowego.

Ogary pomkną przez jary – chciałoby się zakrzyknąć, spoglądając na mapę kolejnego maratonu Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Prezentuje ją nie bez dumy Cezary Zamana, który dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Puławy zabierze peleton zawodniczek i zawodników do głębokich wąwozów i cienistych jarów, będących przyrodniczą wizytówką Lubelszczyzny. Profil trasy, czyli wąskie ścieżki otoczone z obu stron stromymi ścianami zachęcą sprinterów do podejmowania częstych ataków i stopniowego zwiększania przewagi nad resztą stawki. „Zapowiada się dynamiczna jazda, podczas której brutalna siła w nogach musi iść w parze z kolarskim sprytem. Trzeba wiedzieć, kiedy siąść na kole rwącego do przodu rywala, a kiedy wykorzystać ukształtowanie terenu do ucieczki” – analizuje dyrektor sportowy Mazovii, który poświęcił kilka dni na eksplorację puławskich lasów. W tym czasie przygotował cztery warianty trasy: młodzież wyruszy na Hobby (6 km), seniorzy i panie mogą wybrać Fit (22 km), a najbardziej zaprawieni sprawdzą się na ½ Pro (41 km, 532 m przewyższeń) lub Pro (68 km, 855 m przewyższeń). Na tych dwóch ostatnich wariantach dodatkowym urozmaiceniem będzie wyjątkowo trudny i zaczynający się pod wyciągiem narciarskim Parchatka odcinek specjalny Continental (suma przewyższeń na 5 km wynosi ponad 200 metrów w pionie). Kto przejedzie ten fragment z najlepszym czasem, ten otrzyma voucher na zakupy produktów marki Continental.

Pozytywne wrażenia nie skończą się wraz z wyjazdem z lessowych wąwozów i dotarciem na metę. Baza zawodów została ulokowana w przystani jachtowej Marina Puławy. To urokliwe miejsce, wręcz wymarzone na majówkę. Warto więc do Puław zabrać swoich najbliższych i to z nimi spędzić niedzielę. Tradycyjnie odbędą się zawody z Rybką MiniMini, która zaprasza dzieci do 6. roku życia do wesołej rywalizacji na bezpiecznych trasach. Każdy młody zawodnik wróci do domu z pamiątkowym dyplomem.

Startujący w maratonie Mazovii rodzice również nie wrócą z pustymi rękoma. Nagrody dla zawodników ufundowali partnerzy cyklu: Contintental, Nutrend, Inter Pack i Bokserska Autoserwis. Zwycięzcom licznych kategorii wiekowych medale wręczy Cezary Zamana. Do zdobycia będzie też weekendowy pobyt w Hotelu Podium w Wiśle, gdzie korzystać można m.in. z kriokomory.

Szansą na prestiżowy triumf będzie także zwycięstwo w Continental MTB Lubelskie – to właśnie w Puławach odbędzie się finał tej regionalnej rywalizacji.

O komfort zawodników na miejscu zadba niezastąpiona ekipa serwisowa AJ’s Fenwick’s, którzy przed i po maratonie pomogą w regulacji i czyszczeniu sprzętu w ich mobilnym rowerowym spa. Optymalne ciśnienie do opon będzie można dobrać w namiocie Continental. Ta sama marka dostarcza wytrzymałe dętki i stacjonarne pompki na wszystkie bufety na trasie. Do woli będzie można wspomagać się pożywną, zdrową wodą Cisowianka.

Zapisy na Puławy Cisowianka Mazovia MTB Marathon odbywają się on-line przez oficjalną stronę cyklu: https://mazovia.zamanagroup.pl/?stat=440&ord=2


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0