Kolejne zwycięstwo Sergio Mantecóna, Puchar Czech dla Ondreja Cinka i dobry występ Ariane Lüthi w Belgii

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Sergio Mantecón wygrał sobotni wyścig „Górale na Start” w Wałbrzychu, a Ondrej Cink w niedzielę wygrał Puchar Czech.

Hiszpan z Kross Racing Team, który sygnalizuje w ostatnim czasie znakomitą dyspozycję, pokonał Bartłomieja Wawaka i Jakuba Zamroźniaka. W niedzielę rywalizację w etapowym wyścigu „Belgian Mountainbike Challenge” zakończyła Ariane Lüthi, która w „generalce” zajęła czwarte miejsce.

Mantecón, dla którego start w Polsce był próbą generalną przed zawodami Pucharu Świata w Albstadt, nie zostawił rywalom złudzeń. Finiszował z czasem 1:28:48, wyprzedzając Wawaka o 29 sekund. Trzeci Zamroźniak stracił do Hiszpana 36 sekund.

Bardzo dobrze spisała się również Ariane Lüthi, która dziś zakończyła zmagania w Belgian Mountainbike Challenge. Szwajcarka po triumfie w prologu i czwartym miejscu na 1. etapie, w sobotę finiszowała druga, co pozwoliło jej awansować w „generalce” na najniższy stopień podium. Dziś Ariane zajęła czwarte miejsce i tym samym zakończyła wyścig na tej samej pozycji.

Niedziela przyniosła drużynie Kross Racing Team kolejne już w tym sezonie zwycięstwo. Ondřej Cink w kapitalnym stylu triumfował w Pucharze Czech, który odbył się tuż przy polskiej granicy – w Pec pod Snezkou.

Cink, który wygrał także poprzednią odsłonę Pucharu – w Mesto Touskov – uważany był za faworyta rywalizacji i nie zawiódł. Prowadzenie objął tuż po starcie i nie oddał już do samego końca zmagań, wygrywając w dodatku z bardzo dużą, 39-sekundową przewagą nad drugim na mecie Janem Vastlem. Podium uzupełnił Tomas Paprstka, który na finiszu zameldował się minutę i 59 sekund po Ondřeju.

Rywalizacja w Czechach toczyła się w bardzo trudnych warunkach: temperatura wynosiła zaledwie 4 stopnie Celsjusza, a odczucie chłodu potęgował silny wiatr. Jakby tego było mało, padał rzęsisty deszcz.

Dyspozycja Cinka napawa bardzo dużym optymizmem przed Pucharem Świata w Albstadt, który odbędzie się już w najbliższy weekend. O tym, jak spisują się nasi zawodnicy, będziemy Was informować na bieżąco!