Wygrana Dawida Godźka w Szwajcarii przepustką do Mistrzostw Świata w kategorii MTB Slopestyle

HomeRelacje

Wygrana Dawida Godźka w Szwajcarii przepustką do Mistrzostw Świata w kategorii MTB Slopestyle

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Dawida Godźka, aktualnego mistrza świata w dyscyplinie BMX Dirt, chyba nie musimy już nikomu przedstawiać. W majówkowy weekend zawodnik pokazał jednak, że nie ma sobie równych także na dużych kołach w kategorii MTB Slopestyle!

Sukces Dawida podczas zawodów w Szwajcarii zaowocował otrzymaniem przez niego dzikiej karty, będącej przepustką do Mistrzostw Świata Crankworx Diamond Series.

Dawid, znany ze swoich osiągnięć na rowerze BMX, zdecydował się spróbować swoich sił w dyscyplinie MTB dokładnie rok temu. Cel był jeden – wystartować w serii Diamentowych Mistrzostw Świata FMB World Tour, wśród 14 zawodników ścisłej czołówki. W ubiegły weekend zawodnik właśnie ten cel zrealizował, zdobywając złoto podczas zawodów Swatch Rocket Air w Szwajcarii, odbywających się w dyscyplinie MTB Slopestyle. Dawid już w pierwszym przejeździe pokazał, że nie ma sobie równych, wykonując zwycięskie połączenie tricków. To właśnie zapewniło zawodnikowi miejsce podczas najbliższego przystanku Crankworx w Austrii, gdzie zobaczymy go już w czerwcu!

View this post on Instagram

WINNING RUN ! @swatchrocketair

A post shared by David Godziek Brothers ? (@davidgodziek) on

„To był bardzo ważny krok w mojej karierze MTB i już nie mogę doczekać się startu w Mistrzostwach Świata! Tor jest solidny, ale i wymagający, więc kolejne tygodnie poświęcę na intensywny trening. Poza tym, zawody Swatch Rocket Air to jedna z moich ulubionych imprez MTB i bardzo cieszę się, że zdobyłem dziką kartę właśnie tam!”, komentuje Dawid Godziek.

Dawid zaprasza na swoje social media:

Śledź kanał @GodziekBrothers na Youtube, gdzie już niedługo pojawi się relacja z zawodów!

Facebook Dawida Godźka


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0