Wyniki – 1-5 maja 2019

Wyniki – 1-5 maja 2019

Plan na weekend 11/2018
Ondrej Cink nowym zawodnikiem Kross Racing Team
Magdalena Sadłecka (Euro Bike Kaczmarek Electric) – Puchar Czech, Praga
Powtórka z wyścigów Pucharu Świata XCO w Albstadt
Jakub Zamroźniak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – Puchar Słowacji XCO

Wpis obejmuje dość długi okres, bo tak się dobrze w tym roku złożyło, że dla przynajmniej części majówka trwała aż 5 dni. A co poniektórzy na pewno zaczęli ją jeszcze w kwietniu… Zaczęło się z przytupem, od mocnych akcentów w cross country – Żukowo XC debiutujące w Pucharze Polski w cross country, które padło łupem Michała Topora oraz Klaudii Czabok.

Na arenie międzynarodowej z perspektywy klasyfikacji UCI najważniejszym wyścigiem był ten w Heubach, inaugurujący MTB Bundesligę. W elicie wygrali Onrej Cink (Kross Racing Team) oraz Jolanda Neff (Trek Factory Racing). Wcześniej w wyścigu juniorów, w ramach UCI Junior Series, dobre 7 miejsce zajęła Matylda Szczecińska.

We Włoszech odbył się kolejny wyścig zaliczany do Internazionali d’Italia Series – Aprutium Race, który padł łupem Gerharda Kerschbaumera (Torpado Ursus) oraz Martiny Berty.

Po raz drugi z rzędu na starcie wyścigu stanęła Jenny Rissveds, tym razem w Norwegii podczas Rye Bike Festival, gdzie musiała zadowolić się drugim miejscem i uznać wyższość Dunki, Caroline Bohe.

W Hiszpanii na Open de Espana w Albacete wygrał Sergio Mantecon Gutierrez (Kross Racing Team), ale warto także podkreślić 5 miejsce open Norberta Nowika, który ma dopiero 21 lat. Przypomnę tylko, że z powodu braku wsparcia pruszkowskiej centrali zdecydował się na zmianę obywatelstwa na hiszpańskie…

Nad Gardą rozegrany został Rocky Mountain BIKE Marathon, gdzie triumfowali Sascha Weber oraz Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team).

Start w Szwajcarii zaplanowany miała m.in. Paula Gorycka, ale organizator ze względu na złe warunki atmosferyczne zdecydował się odwołać zawody.

W Portugalii odbyły się Mistrzostwa Europy w zjeździe – po tytuły sięgnęli Babtiste Pierron oraz Camille Balanche. Polacy nie startowali.

Z kolei w szwajcarskim Thun odbyły się zawody w slopstyle, Swatch Rocket Air, które wygrał Dawid Godziek. Zwycięstwo to było jednocześnie przepustką do zaplanowanych na połowę czerwca zawodów Crankworx.

Poniżej tradycyjnie zwycięzcy wszystkich zawodów rozegranych w Polsce w minionych dniach oraz linki do pełnych wyników:


Żukowo XC – Puchar Polski w cross country – Żukowo

Elita:

  • Michał Topór – Superior Zator
  • Klaudia Czabok – Warszawski Klub Kolarski

Junior:

  • Piotr Kryński – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  • Milena Drelak – UKS Sport Bralin

Masters:

  • Amator M – Piotr Rzeszutek – KK Lew Lębork
  • Amator K – Agnieszka Patoka – ASE Trek Gdynia
  • K30 – Dorota Warczyk – Start Tomaszów Mazowiecki
  • M30 – Paweł Gołębicki – Damen Torus Team
  • M40 – Michał Bogdziewicz – Apteka Gemini
  • M50 – Mariusz Goliński – ASE Trek Gdynia

Pełne wyniki – link


Zachodnia Liga MTB – Gorzów Wielkopolski

Mega:

  • Grzegorz Grabarek – Real 64sto Leszno
  • Marta Balcerzak – Mistrzowskie Rowery Lech Piasecki

Mini:

  • Patryk Janiszewski – AMG Cybinka Team
  • Yana Kulikova – Zahnklinik Słubice Cycling Team

Pełne wyniki – link


Solid MTB Maraton – Śrem

Giga:

  • Grzegorz Grabarek – Real 64sto Leszno
  • Kamila Wójcikiewicz – Rybczyński Bikes Remmers Team

Mega:

  • Mikołaj Jurkowlaniec – IM Motion Specialized Skoda Gall ICM
  • Sandra Samolewska – Eurorower.pl

Mini:

  • Jakub Mądry – Real 64sto Leszno
  • Julia Borowska – Eurorower.pl

Pełne wyniki – link


Puchar Strefy MTB Sudety – Walim

Mega:

  • Michal Kanera – Ghost Team
  • Magdalena Wojtyła – Oborniki Śląskie

Mini:

  • Piotr Sułek – Świdnica
  • Marlena Droździok – KM Sport Team

Pełne wyniki – link


LOTTO Poland Bike Marathon – Radzymin

Max:

  • Paweł Baranek – Airbike.pl
  • Anna Sajnóg – IM Logistic Rafbike Cycling Team

Mini:

  • Tomasz Posadzy – metrobikes.pl
  • Justyna Tarnowska – Bike Salon Team

Pełne wyniki – link


Cisowianka Mazovia MTB Marathon – Rawa Mazowiecka

Pro:

  • Jarosław Wołosiuk – CryoSpace Olszty
  • Urszula Luboińska – Trezado

1/2 Pro:

  • Arkadiusz Wach – Hurom Sławno Accent
  • Julia Zięba – Hurom Sławno Accent

Fit:

  • Mateusz Gwiazda – Brzeziny
  • Anna Paszkowska-Grudziąż – Ride43team

Pełne wyniki – link


Bike’owy MAraton MTB – Długa Goślina

Giga:

  • Adam Adamkiewicz – StrefaSportu.pl MW Invest

Mega:

  • Artur Małkowski – Euro Bike Kaczmarek Electric
  • Karolina Kornacka Cyranik – Consdata Supersportowy Team

Mini:

  • Mateusz Siejak – Consdata Supersportowy Team
  • Sylwia Szpulewska-Larek – KSK Oborniki

Pełne wyniki – link / link / link


Milko Mazury MTB – Warchały

Pro:

  • Kamil Kuszmider – Catena Wyszków

Expert:

  • Edgaras Svegzda – Sprint-rowery.pl
  • Silvija Paceviciene – Sprint-rowery.pl

Hobby:

  • Bartosz Samul – Szkółka Kolarska Glob Meta Mrągowo
  • Małgorzata Turalska – Akademia Kolarstwa Olsztyn

Pełne wyniki – link


Bike Atelier MTB Maraton – Dąbrowa Górnicza

Pro:

  • Karol Rożek – CST 7R MTB Team
  • Michalina Ziółkowska – CST 7R MTB Team

Hobby:

  • Tomasz Pierwocha – Bike Store Bielsko
  • Aleksandra Andrzejewska – Bike Store Bielsko

Pełne wyniki – link


Puchar Szlaku Solnego – Zbylitowska Góra

Elita:

  • Tomasz Bal – KS Luboń Skomielna Biała
  • Sabina Zamroźniak – UKS Podwilk

U23:

  • Maciej Biedrończyk – KS Luboń Skomielna Biała

Junior:

  • Maciej Dąbrowski – Superior Zator
  • Maja Latawiec – KS Luboń Skomielna Biała

Masters:

  • I – Albert Głowa – JMP Race
  • Mirosław Bieniasz – Bieniasz Bike Team

Pełne wyniki – link


Zachodnia Liga MTB – Połczyn Zdrój

Mega:

  • Bartłomiej Oleszczuk – Rybczyński Bikes Remmers Team
  • Iwona Berg – Thule Team

Mini:

  • Michał Górniak – Rybczyński Bike Remmers Team
  • Agnieszka Pieper – KK Lew Lębork

Pełne wyniki – link

COMMENTS

DISQUS: 0