Kapitalna niedziela zawodników Kross Racing Team

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Kapitalna niedziela zawodników Kross Racing Team


Wyniki – 24-25 sierpnia 2019
Sara Piasecka (JBG-2 Professional MTB Team): podstawą jest bakcyl do sportu
Pauline Ferrand Prevot oficjalnie w drużynie Absolute Absalon BMC

Niedziela była dla zawodników Kross Racing Team bardzo udana. Sergio Mantecón wygrał w Hiszpanii wyścig kategorii C2 – Internacional Villa de Caudete. Ondřej Cink z kolei triumfował w niemieckim Heubach podczas BikeTheRock (kat. HC).

Sergio, dla którego był to pierwszy występ od czasu Absa Cape Epic, przed własną publicznością nie zawiódł oczekiwań i przeciął linię mety jako pierwszy, nie pozostawiając rywalom większych nadziei. Podobnie z resztą jak Ondřej, który za naszą zachodnią granicą wygrał z bardzo dużą, 36-sekundową przewagą nad Szwajcarem, Florianem Vogelem. Trzecie miejsce zajął Francuz, Joshua Dubau, tracąc do Cinka niemal półtorej minuty.

Dziś czułem się bardzo dobrze. Lubię trasę w Heubach, z długim, wymagającym podjazdem. Tuż po starcie objąłem prowadzenie, którego nie oddałem do samego końca. Wyglądało to więc na łatwe zwycięstwo, ale wcale takie nie było, bo utrzymywanie takiego tempa kosztowało sporo sił. Cieszę się jednak, że moja forma jest wysoka, zwłaszcza, że zbliżają się zawody Pucharu Świata – mówił na finiszu Ondřej.

Rosnąca forma zawodników Kross Racing Team to znakomity prognostyk przed zbliżającymi się, pierwszymi w tym sezonie zawodami Pucharu Świata w Albstadt. Zanim jednak zameldują się oni na starcie w Niemczech, czekają ich jeszcze występy w Polsce (Wałbrzych) i Czechach (Pec pod Snezkou).

COMMENTS

DISQUS: 0