III edycja MTB Pomerania Maraton w Kolbudach – 11 maja 2019

III edycja MTB Pomerania Maraton w Kolbudach – 11 maja 2019

[PR] Hurom XC Cup zainaugurowany – Góra Kamieńsk
Już w lutym rusza Zimowy Poland Bike Marathon
Druga etapówka Salamina Epic Races – Bartłomiej Wawak 2 w klasyfikacji generalnej
Garmin MTB Series – jesienne ściganie czas zacząć
Bike Maraton Wałbrzych. Znów ścigamy się na Chełmcu

Przed nami trzecia odsłona cyklu maratonów rowerowych MTB Pomerania Maraton 2019, tym razem kolarze wjadą do Gminy Kolbudy na piękne tereny w sąsiedztwie Jeziora Otomińskiego i rzeki Raduni.

W roku 2019 można ścigać się aż w pięciu edycjach. Kolbudy na mapie MTB Pomerania Maraton to trzeci przystanek pomorskiego peletonu. Do końca cyklu zostaną jeszcze dwa wyścigi. Po Kolbudzkich zmaganiach na rowerzystów czekać będzie nową trasa w Trąbkach Wielkich, która objedzie jezioro Przywidzkie dookoła, a na zakończenie kolarze będą zmagać się w dwudniowym finale we Władysławowie, w skład którego wchodzić będą widowiskowe zawody elminator XC oraz zawody główne, czyli maraton.

Dwie pierwsze edycje MTB Pomerania Maraton w Luzinie oraz Potęgowie, przyciągnęły na start ponad 600 zawodników na wszystkich trasach. Można dodać, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dorośli mogą rywalizować na dwóch głównych trasach Mega (52 km) i Speed (26 km), a dzieci i młodzież mogą sprawdzić swoje umiejętności na trasach Junior (rowerki biegowe, kategorie do lat 8 oraz 9-11 i 12-14). Nie tylko wyścigi czekają nas w Kolbudach bo rowerzyści chętni do aktywnego wypoczynku z rodziną, mogą wystartować w 14 kilometrowych rajdzie turystycznym prowadzonym przez pilota. Zapisywać można się on-line oraz w biurze zawodów, a wszystkie niezbędne informację o edycji w Kolbudach znajdziecie tutaj: http://mtbpomerania.pl/edycje/edycja3/

Warto zacząć od tego, że w po pierwszych zawodach w klasyfikacji generalnej występują bardzo małe różnice i na pewno walka o czołowe lokaty będzie trwała do ostatniego wyścigu, który odbędzie się 15 i 16 czerwca we Władysławowie.

Wśród panów czołowych lokat będą bronić niepokonani do tej pory – Jacek Rogowski z KSR Kościrezyna (dystans Speed) oraz Piotr Polus z Team Wysepka na dystansie Mega. Natomiast u Pań na dystansie Speed przewodzą zawodniczki Luk-Connect Racing Team – Iwona Joskowa oraz Kasia Rompa. Na koronnym dystansie Mega przewodzi Monika Kulling przed Justyną Machowską, a w Kolbudach na pewno można spodziewać się jeszcze większej rywalizacji i dużej frekwencji Trójmieskich cyklistów.

Dodatkowo od tego roku jest prowadzona klasyfikacja drużynowa oraz firmowa. Pomorska Biznes Liga sprowadziła na start już 5 firm z Pomorza, a przewodzą w niej zawodnicy pod egidą Luk-Connect , widoczni są również kolarze Toyota KawisBike Słupsk oraz Bursztyn Pizza Cycling Team. W klasyfikacji drużynowej królują zawodnicy i zawodniczki klubu MTB Klif Chłapowo, ale po piętach depczą im kolarze z VO2max MTB Team. Wszystko może zmienić się po trzeciej edycji w Kolbudach.

Trasa zawodów w Kolbudach jest bardzo lubiana przez zawodników i została w takiej samej formie co w roku poprzednim. Dość szybka z kilkoma podjazdami oraz wymagającym technicznym odcinkiem nad rzeką Radunią. Jest to idealna trasa dla wszystkich rowerzystów, którzy chcą spróbować swoich sił w zawodach MTB. Najlepszy czas tras wynosi 1:01:59 i został ustanowiony przez Sławka Pitucha w roku poprzednim.

Co istotne, organizator przewidział także zniżki dla zorganizowanych grup, firm i klubów kolarskich, zgłoszenia grupowe przyjmowane są mailowo do środy 8 maja na mail: kontakt@mtbpomerania.pl Biuro oraz miasteczko zawodów będzie znajdowało się w Bąkowie na ul. Otomińskiej przy pumptrucku i świetlicy.

Partnerami cyklu 2019 są firmy takie jak:
Ziaja Polska – Producent kosmetyków z siedzibą w Kolbudach.
Nazar Kebab – Partner Cateringowy. Na mecie spróbujecie Fit rollo z kurczaka.
Aquapark Reda – Jedyny w Polsce aquapark z rekinami, noclegami i mnóstwem atrakcji (Spa, Saunarium, Papugarnia, Gadoland). Jeden z głównych partnerów cyklu.
MountainFuel – polski producent żeli i izotoników dla sportowców. Dla uczestników izotonik w bazie zawodów oraz na trasie.
Browar Spółdzielczy – piwo ważone w Pucku, któe będzie czekało na każdego pełnoletniego uczestnika na mecie.
BikebySG – Profesjonalne smary i spa dla roweru. Sponsor nagród na premiach górskich.
Soti Natural – naturalne herbaty, które przyspieszają proces regeneracji.
NieCzapla Coffee Roasters – palarnia kawy z siedzibą w Gdańsku przy Wajdeloty. Zapraszamy do spróbowania przed startem!
Diament Kantor – internetowy i stacjonarny kantor z siedzibą w Gdansku. Oferuje najlepsze ceny wymiany waluty.
NaStopy.pl – internetowy sklep ze skarpetkami wszelkiego rodzaju,
Medi-Medic Centrum Medyczne – koordynator strefy Fizjo – bogata oferta medyczna placówki z siedzibą w Kolbudach.
Serwis Nypel – sklep i serwis rowerowy zlokalizowany w Redzie, na każdym etapie będzie można skorzystać z ich usług.
U-Igora – serwis i sklep rowerowy z siedzibą w Gdańsku Oliwie na ul. Droszyńskiego 15
PitStop Gdańsk – Gokarty elektryczne i spalinowe, a do tego laserowy paintball i kolej tyrolska, a to wszystko przy stadionie Energa w Gdańsku.
Bombus-Energy – Najlepsze Batony energetyczne, do spróbowania na trasie zawodów.
MyProtein – jeden z największych producentów odżywek i rzeczy fitness w Europie.
Polar – producent sportowych zegarków GPS.
Pro Sport – Sklep rowerowy – Sklep z siedzibą w Pucku i Wejherowie. Sponsor Klasyfikacji Generalnej cyklu 2019.

Organizator zaprasza do polubienia https://www.facebook.com/MTBPomerania/
oraz profilu na instagramie, gdzie będą relacje live z każdej edycji. Długość poszczególnych tras: Speed – 26 km, Mega – 51 km, Junior8 – 1400, Junior11 i Junior14 – 6km, Rajd Rodzinny – 14 km

Suma przewyższeń dla poszczególnych tras: Speed – 400 m., Mega – 800 m.,
Informacje o najbliższej edycji można znaleźć tutaj: http://mtbpomerania.pl/edycje/edycja3/
Tutaj można znaleźć informacje o koszcie wpisowego: http://www.mtbpomerania.pl/oplaty
Tutaj krótki przewodnik dotyczący zapisów online: http://www.mtbpomerania.pl/zapisy/
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie organizatora: http://www.mtbpomerania.pl/

COMMENTS

DISQUS: 0