MTB Bundesliga startuje w Heubach

HomeZapowiedzi

MTB Bundesliga startuje w Heubach

Finał Podkarpackiej Ligi Rowerowej już 16 września!
Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim 2018 [wyniki]
Marceli Bogusławski zwycięża w 3. edycji Pucharu Czech
Sara Piasecka (JBG-2 Professional MTB Team): podstawą jest bakcyl do sportu
Trzy wieże XC – kalendarz 2015

W niedzielę odbywa się sporo wyścigów cross country, ale to właśnie w Heubach jest ten jedyny, klasy UCI HC. W Heubach dwukrotnie triumfowała Maja Włoszczowska, ale tym razem nie zobaczymy jej na starcie – aktualnie buduje formę we Włoszech. W końcu do najbliższego Pucharu Świata w niemieckim Albstadt zostały dwa tygodnie.

Na starcie zobaczymy byłą koleżankę z drużyny Mai, Jolandę Neff – chyba pierwszy raz na rowerze górskim, więc sporym znakiem zapytania jest jej dyspozycja. Jolanda niedawno jechała m.in. w Liege Bastogne Liege. Sama mówi, że jeszcze nie jest w najwyższej dyspozycji, ale do Albstadt jeszcze chwila.

Na pewno w walce o podium liczyć będą także Anna Tauber, Yana Belomoina, Elisabeth Brandau, Anne Terptra czy Annie Last. Dodatkowym wyzwaniem dla wszystkich startujących będą warunki atmosferyczne, które zbliżone będą do tych znanych z kolarstwa przełajowego, a nie cross country.

W wyścigu mężczyzn jednym z faworytów powinien być Ondrej Cink, który w zeszłym roku wrócił do cross country po rocznej przygodzie z kolarstwem szosowym. W tym roku mając już na koncie sporo punktów UCI wystartuje z pierwszego rzędu.

Prosto ze zgrupowania w Heubach wystartuje Maxime Marotte, który wystartuje bezpośrednio po zgrupowaniu, co nie zawsze przynosi dobre skutki.

Na starcie staną także Florian Vogel, Jordan Sarrou, Titouan Carod oraz Thomas Litscher.

Polscy zawodnicy na starcie to Matylda Szczecińska, która wystartuje w wyścigu juniorek oraz Piotr Śliwiński, który stanie na starcie wyścigu juniorów.

Pełne listy startowe na my.raceresult.net.

BiketheRock Festival w Heubach to jeden z większych festiwali rowerowych w Europie. Na różnego rodzaju wyścigi – od maratonu przez enduro po pump track zarejestrowanych jest ponad tysiąc osób.

Więcej o festiwalu na stronie internetowej BiketheRock.de.

Kalendarz MTB Bundesliga 2019:

  • 4-5 maja – Heubach (HC)
  • 8-9 maja – Gedern (C1)
  • 22 września – Freudenstadt (C3/C1)
  • 28 wrzesnia – Titisee-Neustadt (C1)

Strona internetowa: www.mtb-bundesliga.net

COMMENTS

DISQUS: 0