Zdzieszowice wciąż na topie. Bike Maraton jedzie dalej

Zdzieszowice wciąż na topie. Bike Maraton jedzie dalej

Dublet Volkswagena w generalce Bike Maratonu
Plan na weekend 40/2017
Komentarze postartowe 16/2014 – SGR Srebrna Góra
Wyniki – 19-20 sierpnia 2018
Mariusz Kozak najlepszy po 100 km w Szklarskiej Porębie

Było twardo, sucho i pyliście. Do tego chłodno, a pożegnał nas lekki deszcz. Do repertuaru skrajnych pogodowych warunków, do jakich przyzwyczaiły nas w ostatnich jedenastu latach Zdzieszowice, dołączyły kolejne.

Tu było już wszystko: przenikliwe zimno i śnieg z deszczem, tropikalne upały i ulewny deszcz z błotem po kolana. W minioną sobotę ponad 1100 osób wystartowało na wszystkich czterech dystansach Bike Maratonu, a ponad setka dzieciaków ścigała się w Sonko Kids Bike Maratonie.

Na pierwszy ogień poszli długodystansowcy i dystans GIGA. Start o 10:00 i 84 km do pokonania. Od początku mieliśmy czujną i kontrolowaną współpracę dwóch teamów: JBG2 i CST. Kolejni zawodnicy odpadali z walki o czołowe lokaty i nadszedł czas na walkę bez sentymentów, aż było wiadomo, że do mety najpierw dojedzie dwójka w składzie Wojciech Halejak i Mateusz Nieboras (JBG2 CryoSpace) i taka była też kolejność na podium w klasyfikacji BM PRO. Trzecie miejsce zapewnił sobie Piotr Brzózka (JBG2), minimalnie wygrywając podium z Karolem Rożkiem (CST 7r MTB Team).

Trzy zawodniczki nadały natomiast ton rywalizacji w swojej klasyfikacji. Zwycięstwo dla Michaliny Ziółkowskiej (CST 7r MTB Team), druga Zuzanna Krzystała, a trzecia Anna Urban (obie Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team).

Dystans MEGA wygrał po długim samotnym finiszu Piotr Krawczyk (Real 64-sto) przed Maciejem Pitachem (CST 7r MTB Team) i Mikołajem Jurkowlańcem (Immotion Specialized Skoda Gall ICM Team). Wśród kobiet pierwsza była Marta Garnek (Dream Bike Bielawa), druga Monika Strychar (Mitsubishi Materials MTB Team), a trzecia Natalia Kołodziej – Skwarczyńska (Gomola Trans Airco).

CLASSIC, na którym wystartowała największa ilość osób, wygrał Piotr Śliwiński (RK Aluminium Bike Team) przed Jakubem Baszczyńskim (również RK Aluminium Bike Team) i Arkadiuszem Paszendą (Pressing Bike System Ice Went Team). Matylda Szczecińska była nie do pokonania wśród kobiet, a druga na mecie pojawiła się Magdalena Zawierta, tuż przed siostrą Patrycją (obie WKK Pfleiderer Wieruszów 2).

Zabawa na dystansie 16 km (dystans FUN) również wyłoniła najlepszych. Najszybszym zawodnikiem we wszystkich kategoriach był Rafał Noculak z UKS Sport Bralin, a najlepszy czas wśród zawodniczek zanotowała Monika Dmochowska (Cyklo Grupa). Jak zwykle na Bike Maratonie, rywalizowały również drużyny i kolarskie rodziny, a imprezę zakończyło losowanie nagród w ramach loterii fantowej „Jedziemy z pomocą”.

11 maja Bike Maraton wjeżdża w góry. Już teraz zapraszamy do jednej z najlepszych i najstarszych miejscówek cyklu. Polanica – Zdrój, trzecia w tegorocznym kalendarzu, czeka na swoją kolej.

COMMENTS

DISQUS: 0