Wygrana Michaliny Ziółkowskiej w Bike Maratonie

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Wygrana Michaliny Ziółkowskiej w Bike Maratonie

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W ubiegłą niedzielę Bike Maraton zawitał do Zdzieszowic w województwie opolskim.

Drugi wyścig tegorocznej edycji prowadził między innymi przez pobliską Górę św. Anny, choć cała trasa była raczej płaska. Po zwycięstwie Karola Rożka w pierwszym Bike Maratonie w Miękini, apetyty na kolejny dobry wynik były w drużynie CST 7R całkiem spore.

Najlepszym z zawodników w czarnych strojach był ponownie Rożek, który zameldował się na mecie na czwartym miejscu, tuż za trójką kolarzy teamu JBG2 Cryospace. Nie oznacza to jednak, że ze Zdzieszowic grupa CST 7R wyjechała bez trofeum, bowiem w rywalizacji kobiet zwyciężyła Michalina Ziółkowska, wyraźnie pokonując rywalki na dystansie GIGA. Michalina – podobnie jak Karol w Miękini – zaliczyła swoje pierwsze zwycięstwo dla teamu CST 7R.

Zwycięstwo w Bike Maratonie w Zdzieszowicach to moje pierwsze w barwach nowej drużyny CST 7R MTB Team i obecnym sezonie. Jak wiadomo, nie przepadam za taką charakterystyką trasy, jak w tej edycji. Runda jest zasadniczo płaska, z krótkimi pojazdami. Co prawda dojazd do rundy jest nieco bardziej pofałdowany, ale start nie jest moją najmocniejszą stroną i długo jechałam druga z niewielką stratą do Zuzanny Krzystały. Za to wytrzymałość jest na dobrym poziomie, dzięki czemu na mecie byłam pierwsza. Czekam teraz na większe góry – mówi Michalina Ziółkowska.

W niedzielnym wyścigu świetnie spisał się również Maciej Pitach, który na dystansie MEGA przyjechał na metę jako drugi, co dało mu wygraną w kategorii M-3.

Wyniki CST 7R MTB Team:
Bike Maraton Zdzieszowice

Dystans GIGA
Michalina Ziółkowska – 1m-ce open / 1m-ce w kat.,
Karol Rożek – 4 / 4,
Dariusz Batek – 7 / 7,
Michał Neumann – 11 / 11,
Michał Kucewicz – 26 / 5,
Paweł Garczyk – 41 / 13,
Karol Kucięba – DNF.

Dystans MEGA
Maciej Pitach – 2 / 1,
Michał Kwiatek – 56 / 5.

fot. Tomasz Ptak


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0