Bike Maraton wystartował w Miękini

Bike Maraton wystartował w Miękini

REKLAMA
Hard’n’Heavy w Karkonoszach. Bike Maraton Karpacz
Gracjan Krzemiński (Mitsubishi Materials MTB Team) – Bike Maraton, Szklarska Poręba
[PR] Bike Maraton wjeżdża w góry – Wałbrzych już w ten weekend
Plan na weekend 22/2016
Piotr Kurczab (SGR Srebrna Góra) – Bike Maraton – Polanica-Zdrój

Kolarski weekend w podwrocławskiej gminie Miękinia już za nami – sobota upłynęła pod znakiem MTB, a w niedzielę rządzili szosowcy, którzy ścigali się w Szosowym Klasyku.

Sobotni Bike Maraton zainaugurował dziewiętnasty sezon cyklu, a spośród ponad 1800 zawodników zgłoszonych do tego wyścigu większość do Miękini przyjechała, licząc się z tym, że pogoda nie będzie ich największym sprzymierzeńcem. Zimny pochmurny poranek i tylko trzy stopnie powyżej zera nie zachęcały do ścigania, ale przecież nie ma złej pogody na MTB…

Na starcie głównego dystansu (GIGA) stawiła się praktycznie cała czołówka polskich maratończyków, z aktualnym mistrzem Polski Dariuszem Batkiem (CST 7r MTB Team) na czele. Można było się domyślić, że walka o czołowe lokaty w Miękini będzie się toczyć między teamem Batka a JBG CryoSpace i tak się właśnie działo i to (dosłownie) do samego końca. O ostatecznej kolejności na podium zadecydowały trzy setne części sekundy. Wygrał więc Karol Rożek, od tego sezonu jeżdżący w CST, przed Mariuszem Michałkiem (JBG CryoSpace). Trzecie miejsce dla Mateusza Nieborasa (JBG CryoSpace).

Zmiana barw teamowych i zmiana dystansu na dłuższy, pomogła chyba również w zwycięstwie w rywalizacji pań. Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) pokonała dystans GIGA jako pierwsza. Druga była Karolina Cierluk (Real 64-sto) – tu o kolejności decydowały zaledwie dwie sekundy – a trzecia Michalina Ziółkowska (CST 7r MTB Team).

Bike Maraton 2019 to cztery dystanse. Dystans GIGA (71 km) wystartował o godz. 10:00, a dystans MEGA (51 km) i będący tegoroczną nowością CLASSIC (31 km) wyjechały na trasę godzinę później. Pierwszy na MEGA był Mikołaj Jurkowlaniec (Immotion Specialized Skoda Gall ICM-Team), drugi Michał Glanz (Warszawski Klub Kolarski), a trzeci Marcin Kawalec (Immotion Specialized Skoda Gall ICM-Team). Panie: Rita Malinkiewicz (SUP Lifting Bugla Bike Service ) pierwsza, Monika Strychar (Mitsubishi Materials MTB Team) druga, Elwira Kuziel (BNP Paribas) trzecia.

CLASSIC open: 1. Jan Karasek (RK Aluminium Konin), 2. Adam Wąsowicz (Mitutoyo AZS Wratislavia), 3. Grzegorz Kubaczka (www.ag-architekci.pl). Kobiety: 1. Dominika Niemiec (Eroe Racing Team), 2. Tatiana Gromada (Grupa Kolarska Gliwice), 3. Marta Wesołowska (Vet on Bike).

Czwarty dystans Bike Maratonu 2019 to zabawa na dystansie FUN ( w Miękini 19 km), choć oczywiście i tu nie da się uciec od rywalizacji sportowej i walki o zwycięstwo. Start o 11:30. W klasyfikacji open najszybszy okazał się Andrzej Apanasewicz (MTB Walim), drugi był Mateusz Kłosowicz (KS Stomil Poznań), a trzeci Jacek Kalinowski (Jacotbikes). Jeśli chodzi o kobiety, to na mecie jako pierwsza pojawiła się Katarzyna Błauciak (UKS Kusy Bardo) przed Ludmiłą Kowalewską i Natalią Sitek (Cyklo Grupa).

Jak zwykle w Miękini – na mecie czekały na wszystkich medale, szatnie i prysznice w pobliskiej szkole, wesołe miasteczko i liczne atrakcje. Duża strefa expo, branżowi i sportowi wystawcy, serwis, Sonko Kids Bike Maraton dla najmłodszych i fantastyczny pokaz trialu w wykonaniu czeskiego teamu trialshow.cz. Tymczasem Zdzieszowice już na horyzoncie!

COMMENTS

DISQUS: 0