Radio ZET zostało oficjalnym patronem medialnym CST 7R MTB

HomeINFORMACJE PRASOWECiekawostki

Radio ZET zostało oficjalnym patronem medialnym CST 7R MTB

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


CST 7R MTB Team to profesjonalna grupa kolarska, przystępująca do bieżącego sezonu z licencją UCI, czyli Międzynarodowej Unii Kolarskiej, z którą ścigają się zawodnicy w kategorii Elita.

Do Dariusza Batka i Michała Neumanna dołączyli Michalina Ziółkowska, Karol Rożek oraz Paweł Garczyk, którzy wspólnie tworzą zawodowy team CST 7R. W tym sezonie zamierzają walczyć o najwyższe cele w kraju i za granicą. Ważnymi członkami drużyny pozostają Michał Kucewicz, Karol Kucięba, Maciej Pitach i Michał Kwiatek, którzy nadal będą walczyć w barwach CST 7R podczas najważniejszych wyścigów w Polsce.

Maraton MTB to jedna z dyscyplin kolarstwa górskiego, w której zawodnicy ścigają się na długiej, wytrzymałościowej trasie o zmiennym profilu i nawierzchni, liczącej niekiedy nawet 200 km. Pierwsze zawody z cyklu Mistrzostw Świata w Maratonie MTB pod patronatem Międzynarodowej Unii Kolarskiej odbyły się w 2003 roku.

Radio ZET od lat promuje aktywne spędzanie czasu wolnego. Jedną z takich form jest jazda rowerem. Rozpoczynamy współpracę z CST 7R MTB Team w idealnym momencie, gdy trwa nasza akcja „Rowerowy kwiecień w Radiu ZET”. W ten sposób temat jednośladów pozostanie z nami na dłużej. Liczymy, że nasze wsparcie dla grupy kolarskiej przyczyni się do propagowania w naszym kraju tej ekscytującej dyscypliny sportu. Od teraz mocno trzymamy kciuki za Darka Batka i całą resztę zespołu! – mówi Michał Celeda, redaktor naczelny Radia ZET.

Projekt grupy kolarskiej CST powstał w 2017 roku i od tego czasu sukcesywnie się rozwija. Do chwili obecnej mogą się pochwalić dwoma mistrzostwami Polski lidera grupy Dariusza Batka oraz wieloma zwycięstwami w najważniejszych maratonach MTB w Polsce. Kluczowym momentem w rozwoju teamu było pozyskanie przed sezonem 2018 tytularnego sponsora drużyny – 7R SA, która dołączyła do CST i aktywnie wspiera zespół. Radio ZET w sezonie 2019 dołączyło do grona firm wspierających CST 7R MTB Team.

Jesteśmy zadowoleni i dumni, że Radio Zet objęło patronatem naszą drużynę. Każdego roku dokładamy kolejną cegiełkę do rozwoju teamu CST 7R. Sezon 2019 na pewno zapamiętamy co najmniej z dwóch powodów. Pierwszym jest przyznanie nam licencji UCI, a drugim przystąpienie do projektu właśnie przez Radio Zet. Jestem przekonany, że trzecim powodem będą sukcesy sportowe – mówi Darek Batek, lider CST 7R MTB Team.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0