Radio ZET zostało oficjalnym patronem medialnym CST 7R MTB

HomeINFORMACJE PRASOWECiekawostki

Radio ZET zostało oficjalnym patronem medialnym CST 7R MTB

CST 7R MTB Team to profesjonalna grupa kolarska, przystępująca do bieżącego sezonu z licencją UCI, czyli Międzynarodowej Unii Kolarskiej, z którą ścigają się zawodnicy w kategorii Elita.

Do Dariusza Batka i Michała Neumanna dołączyli Michalina Ziółkowska, Karol Rożek oraz Paweł Garczyk, którzy wspólnie tworzą zawodowy team CST 7R. W tym sezonie zamierzają walczyć o najwyższe cele w kraju i za granicą. Ważnymi członkami drużyny pozostają Michał Kucewicz, Karol Kucięba, Maciej Pitach i Michał Kwiatek, którzy nadal będą walczyć w barwach CST 7R podczas najważniejszych wyścigów w Polsce.

Maraton MTB to jedna z dyscyplin kolarstwa górskiego, w której zawodnicy ścigają się na długiej, wytrzymałościowej trasie o zmiennym profilu i nawierzchni, liczącej niekiedy nawet 200 km. Pierwsze zawody z cyklu Mistrzostw Świata w Maratonie MTB pod patronatem Międzynarodowej Unii Kolarskiej odbyły się w 2003 roku.

Radio ZET od lat promuje aktywne spędzanie czasu wolnego. Jedną z takich form jest jazda rowerem. Rozpoczynamy współpracę z CST 7R MTB Team w idealnym momencie, gdy trwa nasza akcja „Rowerowy kwiecień w Radiu ZET”. W ten sposób temat jednośladów pozostanie z nami na dłużej. Liczymy, że nasze wsparcie dla grupy kolarskiej przyczyni się do propagowania w naszym kraju tej ekscytującej dyscypliny sportu. Od teraz mocno trzymamy kciuki za Darka Batka i całą resztę zespołu! – mówi Michał Celeda, redaktor naczelny Radia ZET.

Projekt grupy kolarskiej CST powstał w 2017 roku i od tego czasu sukcesywnie się rozwija. Do chwili obecnej mogą się pochwalić dwoma mistrzostwami Polski lidera grupy Dariusza Batka oraz wieloma zwycięstwami w najważniejszych maratonach MTB w Polsce. Kluczowym momentem w rozwoju teamu było pozyskanie przed sezonem 2018 tytularnego sponsora drużyny – 7R SA, która dołączyła do CST i aktywnie wspiera zespół. Radio ZET w sezonie 2019 dołączyło do grona firm wspierających CST 7R MTB Team.

Jesteśmy zadowoleni i dumni, że Radio Zet objęło patronatem naszą drużynę. Każdego roku dokładamy kolejną cegiełkę do rozwoju teamu CST 7R. Sezon 2019 na pewno zapamiętamy co najmniej z dwóch powodów. Pierwszym jest przyznanie nam licencji UCI, a drugim przystąpienie do projektu właśnie przez Radio Zet. Jestem przekonany, że trzecim powodem będą sukcesy sportowe – mówi Darek Batek, lider CST 7R MTB Team.

COMMENTS

DISQUS: 0