Paula Gorycka (Strüby-BiXS Team) – Proffix Swiss MTB Cup, Szwajcaria

Paula Gorycka (Strüby-BiXS Team) – Proffix Swiss MTB Cup, Szwajcaria

REKLAMA
Michał Topór (Superior Zator) – Strabag MTB Cup, Brno
Wyniki – 14-15 kwietnia 2018
Wyniki – 18-19 maja 2019
Zawodnicy VWSU MTB Team komentują wyścig Kamenjak Rocky Trails
Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim 2017 – Warszawa [stream]

Trasa w Riverze to jedna z trudniejszych tras na jakich rozgrywane są wyścigi. Wymagająca fizycznie, z jednym długim i kilkoma krótszymi podjazdami, ale przede wszystkim ciężka technicznie – przez około 75% rundy jest co robić, bo jest napakowana kamieniami i korzeniami. Są też odcinki, które spokojnie mogłyby się pojawić na Pucharach Świata.

Bezbłędne przejechanie tej trasy na sucho jest wyzwaniem, a co dopiero w takich warunkach w jakich przyszło nam się ścigać w tym roku. Deszcz zamienił niektóre odcinki w istne lodowisko, a inne w przeprawy błotne. Po wypadku był to dla mnie pierwszy tak trudny start (w zamierzeniu stopniowałam trudność tras i wyścigów, żeby płynnie wrócić do ścigania na najwyższym poziomie).

Wystartowałam bardzo dobrze, przewodząc stawce na pierwszym podjeździe. Potem wyprzedziły mnie trzy zawodniczki, które w rankingu znajdują się w czołówce (Keller, Forchini, Stirnemann). Jechałam swoje, a do mety dojechałam piąta. Cieszę się, że zaliczyłam tak trudny wyścig, kolejne powinny być dzięki temu nieco łatwiejsze.

COMMENTS

DISQUS: 0