Za drużyną CST 7R MTB Team pierwsze starty sezonu 2019

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Za drużyną CST 7R MTB Team pierwsze starty sezonu 2019

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Ekipa CST 7R na początek tegorocznych startów wybrała kilka różnych wyścigów, tym razem nie ograniczając się wyłącznie do maratonów.

Maratony to jednak główna specjalność drużyny, więc zawodnicy CST 7R najliczniej stawili się w Orzeszu na Force Maratonie, gdzie wystartowała piątka naszych kolarzy. Kolejna dwójka wybrała się na wyścigi cross country: Paweł Garczyk wystartował w Pucharze Polski, a Michalina Ziółkowska w Pucharze Czech. Bardziej na południe, bo aż do Włoch, wybrał się natomiast Gustaw Dądela, który wziął udział w eliminacjach mistrzostw świata pumptrack.

Przedstawicieli grupy CST 7R nie mogło również zabraknąć podczas tradycyjnego otwarcia sezonu w Sobótce, gdzie w Ślężańskim Mnichu wystartowali Dariusz Batek i Karol Rożek. W tym przypadku najmniej chodziło o walkę o jak najwyższe lokaty, a bardziej o oficjalne otwarcie sezonu, dobry trening i spotkanie wielu znajomych twarzy ze środowiska kolarskiego.

Generalnie wszyscy osiągnęli cel postawiony przed zawodnikami, czyli spokojnie weszli do rywalizacji w 2019 roku, a przede wszystkim o to chodziło. Niemniej jednak trzeba odnotować, że najlepiej spisali się startujący w Orzeszu Michał Kucewicz, Michał Neumann i Karol Kucięba, którzy zajęli odpowiednio trzecią, czwartą i piątą lokatę. Wyróżnienie należy się również Michalinie Ziółkowskiej, która dojechała do mety na szóstej pozycji w mocno obsadzonym wyścigu XC w Czechach. Najważniejsze jednak, że wszyscy zawodnicy CST 7R MTB Team są cali, zdrowi i gotowi do dalszej walki.

Wyniki CST 7R MTB Team:

Force Maraton MTB Orzesze

Michał Kucewicz – 3. miejsce / 1. miejsce w kat. M2,
Michał Neumann – 4. miejsce / 2. miejsce w kat. M2,
Karol Kucięba – 5. miejsce / 2. miejsce w kat. M1,
Maciej Pitach – 9. miejsce / 4. w kat. M2,
Michał Kwiatek – DNF.

Puchar Czech MTB XCO Kutna Hora

Michalina Ziółkowska – 6. miejsce.

Puchar Polski MTB XCO Białystok

Paweł Garczyk – 15. miejsce.

Ślężański Mnich Sobótka

Dariusz Batek – 39. miejsce,
Karol Rożek – 40. Miejsce.

Red Bull Pumptrack World Championship Lainate

Gustaw Dądela – miejsca 9-16.

Fot. TM foto.pl


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0