Plan na weekend 14/2019

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 14/2019

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Koszyk z wyścigami rozsypał się na dobre. Zarówno amatorzy, jak i zawodnicy liczący punkty UCI mogą od najbliższego weekendu przebierać i wybierać.

Zacznijmy jednak przede wszystkim od tego co w kalendarzu UCI proponuje miłośnikom cross country oraz osób, które skoncentrowane są na łapaniu punktów czy to do rankingu olimpijskiego czy też na potrzeby lepszego rozstawienia na zawodach w dalszej części sezonu.

Stosunkowo najłatwiejszym kąskiem w trakcie najbliższego weekendu jest zaliczany do Pucharu Polski wyścig Rusza Peleton w Białymstoku, który w tym roku, chyba po raz pierwszy w historii, ma status UCI C3. Najniższa klasa wyścigu nie oferuje wielu punktów, ale zawsze coś. Dodatkowym bonusem jest fakt, że kwoty nagród finansowych są denominowane w euro, a za pierwsze miejsce w elicie do zgarnięcia 200 EUR.

Więcej punktów i jeszcze więcej banknotów do wyjęcia na Pucharze Czech w Kutnej Horze, która ma kategorię UCI C1. Tam na pewno zobaczymy m.in. Bartka Wawaka oraz pozostałych zawodników VWSU.

Ponadto naprawdę dużo wysoko punktowanych wyścigów XCO w całej Europie. Mocnej obsady można się spodziewać w Austrii na
Ötztaler Mountainbike Festival (UCI HC), w Szwajcarii na pierwszej edycji Proffix Swiss Bike Cup (UCI C1). Ciekawym jest też wyścig UCI C1 w Belgii – 3 Nations Cup. Do tego jeszcze wyścigi w Turcji, Grecji, Hiszpanii, Portugalii oraz Chorwacji, gdzie odbędzie się kolejna edycja Kamenjak Rocky Trails.

W poniedziałek z kolei w Hiszpanii startuje Andalucia Bike Race a wtorek w Chorwacji Mitas 4 Islands MTB Stage Race. Warto też wspomnieć, że za tydzień 11 kwietnia za oceanem Sea Otter Classic (UCI HC).

Wracając jednak do Polski, ale trzymając się jeszcze formuły XCO to w sobotę w podwarszawskim Józefowie pierwsza edycja Małej Ligi XCO oraz Puchar Smoka XC w Brzysku. Z kolei w Gdańsku na Amber Expo w formule XCE odbędzie się Prolog Milko Mazury MTB.

Zbliżający się weekend to jednak przede wszystkim inauguracja kolejnych cykli maratonów MTB. Bez dwóch zdań każdy znajdzie coś dla siebie:

  • Bike Cross Maraton – Dolsk
  • Cisowianka Mazovia MTB Maraton – Legionowo
  • Garmin MTB Series – Gdańsk
  • Kaczmarek Electric MTB – Rydzyna
  • RowerSport MTB Cross Maraton – Chęciny

Dwa cykle już się wcześniej zaczęły i w ten weekend mają swoje kolejne wyścigi – Zachodnia Liga w Moryniu oraz Legia MTB Maraton w warszawskim Lasku Młocińskim na Bielanach.

Do tego trzy „indywidualne” imprezy – Maraton MTB w Pelplinie, Wyścig Pięciu Jezior w Iławie oraz Force Maraton MTB w Orzyszu.

Pełny ogląd sytuacji w naszym kalendarzu zawodów.


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0