Piotr Polus i Marzena Janczarska najlepsi w kolejnej edycji MTB Pomerania Maraton

Piotr Polus i Marzena Janczarska najlepsi w kolejnej edycji MTB Pomerania Maraton

REKLAMA
Relacja z Maratonu MTB 24H w Zagnańsku
[PR] Pacevicius i Latozaite najszybsi w Drohiczynie
Dukty leśne z małym bonusem – Mazovia zaprasza do Andrespolu
Zawodnicy Kross Racing Team na podium w Hiszpanii
Grzegorz Grabarek i Magdalena Wojtyła najlepsi na inauguracji sezonu Kaczmarek Electric MTB

Za nami druga edycja MTB Pomerania Maraton, która odbyła się 31 marca na nieodkrytych i dziewiczych terenach Gminy Potęgowo, dzięki wsparciu Wójta Dawida Litwina oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Potęgowie.

W słoneczną, ale za to bardzo wietrzną niedzielę na starcie ulokowanym w Pałacu pod Bocianim Gniazdem w Runowie stanęło blisko 250 kolarzy górskich, wśród nich 182 zawodników na głównych dystansach Speed i Mega oraz ponad 60 rowerzystów w zawodach Junior oraz turystycznym Rajdzie Rodzinnym. Trasa wyznaczona przez organizatora, przebiegała przez tereny Nadleśnictwa Cewice i Nadleśnictwa Lębork. Uczestnicy krótszego dystansu, czyli trasy Speed mieli do pokonania 31 km z przewyższeniem – uwaga, aż 700 m. Zawodnicy z najdłuższy dystansu Mega pokonywali trasę dwukrotnie.

Słoneczna pogoda, duży wiatr oraz malownicze, górzyste tereny i sprawna organizacja, umożliwiły uczestnikom rywalizację, pełną sportowej adrenaliny. Na dystansie Speed zwyciężył Jacek Rogowski z KSR Kościerzyna po emocjonującym finiszu, wyprzedzając Sławka Pitucha z TA KO Team o 11 setnych sekundy! Na trzecim miejscu przyjechał do mety ze stratą 3 sekund Damian Ciba reprezentujący również barwy TA KO Team. W rywalizacji kobiet zwyciężyła Iwona Joskowska Luk-Connect Racing Team. Na drugim i trzecim stopniu podium uplasowały się odpowiednia Maria Krefft (MLKS Baszta Bytów) oraz Kasia Rompa również z klubu LukConnect Racing Team.

Na dystansie Mega nie miał sobie równych ponownie jak tydzień wcześniej Piotrek Polus (Wysepka Team), który z prawie 15 minutową przewagą wjechał na metę przed Pawłem Szczygielskim (Barbers Team) i Patrykiem Mrozem (Tczewski Klub Rowerowy). Wśród kobiet wygrała Marzena Janczarska, wyprzedzając Monikę Kulling (zwyciężczyni z inauguracji w Luzinie) oraz Justynę Machowską (VO2max MTB Team).

Przed startem głównych zawodów odbyła się również rywalizacja dzieci i młodzieży, a później ruszyła 14 kilometrowa trasa turystyczna, która miała możliwość zwiedzić pobliskie tereny i kibicować uczestnikom na trasie. Wśród Juniorów prym wiedli zawodnicy MTB KLIF Chłapowo. Młodzież miała do pokonania dwa okrążenia po trudnym technicznie odcinku ze zjazdem i podjazdem. Najlepsza trójka u chłopców uplasowała się następująco – Tomek Reca, Maksymilian Marzejon, Mateusz Piepka. Wśród dziewczyn – Kasia Rybarczyk, Gabriela Bohaczewska i Amelia Łojek.

Najlepszych zawodników drugiej edycji uhonorowali sponsorzy Pit-Stop Gdańsk, Nieczapla Coffee Roaster, Browar Spółdzielczy, Aqua Park Reda, Polar i MyProtein Polska, NaStopy.pl.

Partnerami Etapu 2 MTB Pomerania Maraton były również marki: Mountain Fuel Polska, Volkswagen Benepol, Dawid Urbański – Fizjoterapia, Soti Natural, Diament Kantor.

Kolejny start w cyklu MTB Pomerania Maraton, to prawdziwa gratka dla wszystkich kolarzy górskich z naszego województwa – już 11 maja odbędzie się maraton w Kolbudach. Tereny odkryte przez ekipę Pomeranii 2 lata temu i uznawane za jedną z najlepszych i najbardziej malowniczych tras.

Planowane jest multum atrakcji dla dzieci oraz dorosłych, a bliskość miasteczka zawodów w Bąkowie, które jest oddalone o 5 km od Gdańsk, zachęci do zmagań dużą rzeszę trójmiejskich cyklistów.

COMMENTS

DISQUS: 0