Piotr Polus i Monika Kulling najlepsi na inaugaracji MTB Pomerania Maraton 2019

Piotr Polus i Monika Kulling najlepsi na inaugaracji MTB Pomerania Maraton 2019

REKLAMA
Cisowianka Mazovia MTB wystartowała w Legionowie
GP Kaczmarek Electric MTB Zielona Góra – na tym etapie nie można się nudzić
Zawodnicy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team podbijają Europę
Michał Neumann zwycięża Bike Atelier Maraton w Olkuszu
Maja Włoszczowska druga w Bad Sackingen

W Luzinie odbyła się inauguracja cyklu MTB Pomerania Maraton 2019, a na starcie pojawiło się 299 spragnionych rowerowych emocji kolarzy, którzy zmierzyli się z bardzo wymagającą trasą obfitującą w dużą ilość podjazdów.

Na zawodach Junior poprzedzających główne starty mogliśmy zobaczyć rywalizację ponad 40 dzieci, które pokonywały trudną technicznie trasę po pobliskiej żwirowni. Następnie wystartowała trasa turystyczna, a 15 osobowa grupa przejechała 12 km i mogła kibicować kolarzom na trasie. Wszystko o odbyło się dzięki wsparciu Gminy Luzino, Pomorskiego Zrzeszenie LZS oraz Powiatu Wejherowskiego którzy wspierają już trzeci rok kolarskie zmagania w Luzinie.

Najdłuższy dystans Mega miał do pokonania 65 km i 1400 metrów przewyższenia. Kolarze musieli wjechać dwukrotnie na najwyższe wzniesienia Nadleśnictwa Strzebielino: Narożną Górę (161 m n.p.m) oraz Jelenią Górę (221m n.p.m.). Krótsza wersja niedzielnego maratonu wynosiła 38 km i 700 metrów samych podjazdów. Bazą imprezy była nowoczesna hala sportowa GOSRiT Luzino, gdzie był również zlokalizowany start i meta.

Wszyscy, którzy wystartowali w niedzielę poczuli w nogach i płucach trudne Luzińskie tereny. Trasa była w wielu momentach trudna technicznie, a długie podjazdy i zjazdy dodały dodatkowo uczestnikom ekstremalnych wrażeń, a czasem i wyjazdów poza trasę. Pomimo tego, na twarzach zawodników można było zauważyć, że rozpoczęcie sezonu maratonów MTB na Pomorzu było udane, a każdy kto ukończył niedzielne zmagania mógł śmiało wypić piwo zapewnione przez Browar Spółdzielczy i zjeść posiłek od Koła Gospodyń Wiejskich w Luzinie.

Na najdłuższej trasie, czyli na trasie MEGA zwyciężył Piotr Polus z Team Wysepka przed Piotrem Rzeszutkiem z Klubu Kolrskiego Lew Lębork oraz Przemysławem Ebertowskim z ASE Trek Gdynia. Wśród kobiet wygrała Monika Kulling z KLIF MTB Team Chłapowo, która wyprzedziła Justynę Machowską z VO2max MTB Team i Natalię Lewandowską (Rowerowe Kaszuby).

Dystans Speed najszybciej pokonał Jacek Rogowski z KSR Kościerzyna, finiszując przed Mariuszem Krzywielem (Rowerowe Przymorze) i Rimasem Czernialisem (Norda Active Team). W rywalizacji kobiet triumfowała Kinga Tomaszewska (FTI Racing Team) wyprzedzając Ewelinę Cywińską (MajBike Team) i Iwonę Joskowską (Luk Connect Racing Team).

Młodzież w Luzinie ścigała się na trasach Junior (1000m oraz 5 km). W najmłodszej kategorii do lat 8 wygrał Wiktor Perekitko, wyprzedzając Wojtka Kurkiewicza oraz Franka Fredrychowicza. Wśród dziewczynek w tej samej kategorii wiekowej najszybsza była Maja Mudlaff, przed Martyną Teską oraz Gabrielą Skrzypczak.

Na dłuższym dystansie Junior, który prowadził tak jak końcówką trasy głównej najszybciej do mety dojechał wśród chłopców Tomek Reca, przed Nikodemem Ceynową i Jankiem Sobierajem. Na tej samej trasie wśród dziewczynek kolejność przedstawiała się następująco: Kasia Rybarczyk, Gabriela Bohaczewska i Lena Wesołowska.

Dziś mogliśmy ponownie przekonać się, że lasy nadleśnictwa Strzebielino i okolice Luzina są doskonałym terenem do jazdy na rowerze. Świadczą o tym jedne z dłuższych podjazdów na Pomorzu i świetna frekwencja.

Pierwsze zawody MTB Pomerania Maraton w 2019 roku zostały zorganizowane przy współpracy z Gminą Luzino. Partnerami wydarzenia byli również: Mountain Fuel, Browar Spółdzielczy, Pezal, VW Benepol Gdańsk, Diament Kantor, Aqua Park Reda, Pit Stop Gdańsk, Serwis Rowerowy Nypel, Soti Natural oraz MyProtein i Dawid Urbański.

Kolejny etap cyklu odbędzie się już w najbliższą niedzielę (31 marca) w Gminie Potęgowo z bazą zawodów usytuowaną w Pałacu pod Bocianim Gniazdem w Runowie. Będzie to nowa miejscówka na pomorskiej mapie MTB, a trasa i widoki pozytywnie zaskoczą miłośników rowerów górskich.
Na kolarzy czeka pętla o długości 31 km z ponad 500 metrowym przewyższeniem. Uczestnicy będą wdrapywać się po kolei na pobliskie wzniesienia Wielki Uniesin i Mały Uniesin, gdzie nie zabraknie oczywiście technicznych odcinków.

Na starcie pojawi się czołówka pomorskiego peletonu z zawodnikami pobliskich Lwów z Lęborka oraz MTB Toyota Kawisbike Słupsk. Nie zabraknie oczywiście dużej rzeszy miłośników dwóch kółek z Trójmiasta i okolic.

Wszystkie wyniki oraz klasyfikacje można znaleźć na stronie organizatora www.mtbpomerania.pl

Cykl MTB Pomerania Maraton składa się z 5 edycji:
– MTB Pomerania Luzino – odbył się 24 marca
– MTB Pomerania Potęgowo – 31 marca
– MTB Pomerania Kolbudy – 11 maja
– MTB Pomerania Trąbki Wielkie – 8 czerwca
– MTB Pomerania Władysławowo – 15 i 16 czerwca

COMMENTS

DISQUS: 0