Absa Cape Epic: Trudny dzień walki zawodników Kross-Spur Racing

Absa Cape Epic: Trudny dzień walki zawodników Kross-Spur Racing

Podwójne podium dla ekipy Kross Spur Racing na drugim etapie Absa Cape Epic 2019
Raport z Cape Epic 2017 #6 – Etap 5
ABSA Cape Epic 2019 – Etap 1 [wyniki]
Znakomite otwarcie Absa Cape Epic w wykonaniu Kross-Spur Racing
ABSA Cape Epic 2019 – Etap 5 [live]

Maja Włoszczowska i Ariane Luethi zajęły 5., a Sergio Mantecon i Ondrej Cink – 27. miejsce na trasie piątego etapu Absa Cape Epic. Męski duet wygrał za to, już po raz drugi, premię Dimension Data Hotspot.

Piąty etap wyścigu Absa Cape Epic uznawany był powszechnie za najbardziej wymagający. Na dystansie stu kilometrów zawodniczki i zawodnicy mieli do pokonania łącznie 2800 metrów przewyższenia. Wyruszyli z doskonale już sobie znanego Oak View, a finiszowali w Stellenbosch, gdzie do końca imprezy zlokalizowane będzie miasteczko wyścigu.

Ondrej Cink i Sergio Mantecon długo utrzymywali tempo najlepszych zawodników, ale z walki o etapowe podium – ich najważniejszy podczas Absa Cape Epic cel – wyeliminowała ich kraksa Hiszpana. Ostatecznie, zajęli 27. miejsce, lecz nie załamują rąk, bowiem wciąż mają przed sobą dwie szanse, by zrealizować swój plan.

Piątek był trudnym dniem dla duetu Maja Włoszczowska/Ariane Luethi. Zawodniczki Kross-Spur Racing po ponad pięciu godzinach walki finiszowały na 5. pozycji. Najlepsze okazały się Candice Lill i Adelheid Morath (Summit Fin), które wyprzedziły dominatorki imprezy – Annę van der Breggen i Annikę Langvad (Investec-Songo-Specialized). W klasyfikacji generalnej polsko-szwajcarski duet wciąż zajmuje znakomite, 3. miejsce, mając sporą, bo ponad ośmiominutową przewagę nad czwartymi Jennie Stenerhag i Mariske Strauss (Silverback-Fairtree).

Do zakończenia rywalizacji w Republice Południowej Afryki pozostały już tylko dwa etapy. W sobotę, uczestnicy pokonają 89, zaś w niedzielę – 70 kilometrów.

COMMENTS

DISQUS: 0