Słodko-gorzki dzień na Cape Epic dla zawodników Kross-Spur Racing

Słodko-gorzki dzień na Cape Epic dla zawodników Kross-Spur Racing

Kalendarzowy updejt – kolarska wiosna
[KONKURS] Top 10 ABSA Cape Epic – Prolog
ABSA Cape Epic 2019 – Etap 2 [wyniki]
Absa Cape Epic – Etap II
Oglądaj ABSA Cape Epic razem z nami

Maja Włoszczowska i Ariane Lüthi zakończyły zmagania na czwartym miejscu i w klasyfikacji generalnej spadły na trzecią pozycję.

Odległą lokatę zajęli, skupiający się na walce o etapowe zwycięstwo Ondřej Cink i Sergio Mantecón, lecz ten duet jechał bardzo aktywnie i wygrał premię Dimension Data Hotspot.

Skala trudności środowego etapu (107 kilometrów, ponad 2200 metrów przewyższenia) oraz bardzo niekorzystne warunki atmosferyczne sprawiły, że walkę o najważniejsze cele byli w stanie podjąć tylko nieliczni. Co cieszy, ponownie bardzo aktywnie jechali zawodnicy Kross-Spur Racing: Ondřej Cink i Sergio Mantecón, którzy niedługo po starcie zaatakowali i zameldowali się jako pierwsi na premii Dimension Data Hotspot. Czesko-hiszpański duet już po pierwszym etapie stracił szanse na wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej, ale zapowiadał, że jego celem będą zwycięstwa etapowe i premie. Póki co wywiązuje się ze swoich obietnic znakomicie.

O sporym pechu mogą mówić Maja Włoszczowska i Ariane Lüthi, które po dwóch etapach zajmowały w klasyfikacji generalnej drugie miejsce. Na skutek problemów technicznych nasze Panie zanotowały bardzo dużą stratę do liderujących w „generalce” Anniki Langvad i Anny van der Breggen (Investec-Songo-Specialized), a pozwoliły się wyprzedzić jeszcze duetom: Candice Lill/Adelheid Morath (Summit Fin) oraz Jennie Stenerhag/Mariske Strauss (Silverback/Fairtree). To kosztowało je spadek w klasyfikacji łącznej na trzecie miejsce.

Dzisiejszy etap to prawdziwy survival – oceniła Maja Włoszczowska. – Straciłyśmy sporo czasu z powodu problemów technicznych. Odrabianie strat z nich wynikających kosztowało nas dużo energii – dodawała, zapowiadając jednocześnie, że zespół powalczy o odrobienie strat w klasyfikacji generalnej.

Szansą na to będzie już czwartkowy etap. 43-kilometrowa jazda na czas ze startem i metą w Oak Valley.

COMMENTS

DISQUS: 0