ABSA Cape Epic 2019 – Etap 3 [live]

ABSA Cape Epic 2019 – Etap 3 [live]

REKLAMA
Słodko-gorzki dzień na Cape Epic dla zawodników Kross-Spur Racing
Cape Epic 2014: debiuty i sprawdzone nazwiska
ABSA Cape Epic 2018 – etap #3 [galeria]
ABSA Cape Epic – Etap 6 [live]
ABSA Cape Epic 2019 – Grand Finale [live]

Znowu ponad 100 km, a dokładnie 107 i 2800 metrów w pionie. Trzeci dzień rywalizacji, a w zasadzie czwarty. Każdemu zmęczenie daje w kość.

W klasyfikacji generalnej po drugim etapie nie było większych zmian na czele tabeli. Dalej prowadzą ekipy Scott SRAM czyli Nino Schurter i Lars Forster oraz Investec Songo Specialized czyli Annika Langvad i Anna van der Breggen.

Mimo świetnego wtorkowego wyniku męskiej ekipy Kross Spur ich strata do liderów to cały czas godzina, więc tylko cud mógłby przywrócić i na górę tabeli. Nie mniej jednak każdy etap to osobny wyścig, zobaczymy co pokażą w kolejnych dniach.

Wśród mężczyzn w walce o generalkę liczyć będzie się teraz będzie pewnie około 7-8 ekip, czyli te, które nie mają więcej niż kilkanaście minut straty.

W przypadku rywalizacji kobiet na drugim miejscu Kross Spur ze stratą blisko 8 minut, a na trzecim Summit Fin (Lill / Morath) tracąc blisko 20 minut. W generalce pewnie niewiele się zmieni, ale każda ekipa ma coraz większy apetyt na “chociaż” na zwycięstwo etapowe.

Pełna klasyfikacja generalna tu.

Poniżej kilka przydatnych linków:

  • live tracking – link
  • aplikacja Epic Series APP umożliwiająca śledzenie wszystkiego na bieżąco – link
  • strona internetowa wyścigu – link

Relacja live z trzeciego etapu ABSA Cape Epic:

fot. Sam Clark/Cape Epic

COMMENTS

DISQUS: 0