Podwójne podium dla ekipy Kross Spur Racing na drugim etapie Absa Cape Epic 2019

Podwójne podium dla ekipy Kross Spur Racing na drugim etapie Absa Cape Epic 2019

REKLAMA
Plan na weekend 11/2018
ABSA Cape Epic – Etap 6 [live]
ABSA Cape Epic 2019 – Etap 3 [live]
Wyniki – 19-20 marca 2016
Drugi etap ABSA Cape Epic dla Topeak-Ergon Racing

Ekipa Kross-Spur Racing nie zwalnia tempa. Drugi etap Absa Cape Epic nasze duety ukończyły na drugich pozycjach, imponując determinacją i wolą walki.

Wtorkowy, liczący nieco ponad 80 kilometrów odcinek klasyfikowany był przez organizatorów jako nieco łatwiejszy, niż poniedziałkowy. Szybko okazało się, że trasy wokół Oak View dla wielu były prawdziwą weryfikacją umiejętności, zaś dla niektórych – szansą na rozwinięcie skrzydeł. W malowniczym, upstrzonym winnicami terenie doskonale radzili sobie Ondřej Cink i Sergio Mantecón, którzy po poniedziałkowych problemach mechanicznych, przekreślających ich marzenia o wysokim miejscu w klasyfikacji generalnej od samego startu plasowali się w ścisłej czołówce i ostatecznie zajęli drugą pozycję, przegrywając jedynie z dominującą jak na razie parą Nino Schurter / Lars Forster.

Niezmiennie w walce o triumf w klasyfikacji generalnej pozostaje duet Maja Włoszczowska / Ariane Lüthi. Polsko-szwajcarska para po raz trzeci podczas Absa Cape Epic ukończyła zmagania na drugiej pozycji i w tej chwili jej przewaga nad trzecią w „generalce” parą Candice Lill / Adelheid Morath (Summit Fin) wynosi już ponad jedenaście minut.

Współpracowałyśmy jak zwykle świetnie. Ariane wiedziała, w jaki sposób regulować tempo – oceniła drugi etap zmagań Maja Włoszczowska. – To, co nam dziś nie leżało, to płaskie sekcje, bo jadąc razem z liderującymi Anniką Langvad i Anną van der Breggen to my musiałyśmy wykonywać całą pracę – dodała, podkreślając jednocześnie, że ekipa Kross-Spur Racing „zna swoją siłę i używa jej mądrze”. – Spróbujemy nacisnąć liderki – zapowiedziała.

Etap trzeci, ze startem i metą w Oak Valley Estate liczyć będzie 107 kilometrów. Na zawodników i zawodniczki czeka łącznie 2800 metrów przewyższenia.

COMMENTS

DISQUS: 0