Świetny wynik duetu Włoszczowska – Lüthi na pierwszym etapie Absa Cape Epic

Świetny wynik duetu Włoszczowska – Lüthi na pierwszym etapie Absa Cape Epic

REKLAMA
ABSA Cape Epic 2019 – Etap 5 [live]
Słodko-gorzki dzień na Cape Epic dla zawodników Kross-Spur Racing
[KONKURS] Top 10 ABSA Cape Epic – II etap
Wyniki – 12-13 marca 2015
Pierwszy etap ABSA Cape Epic dla Centurion – Vaude

Maja Włoszczowska i Ariane Lüthi zajęły na pierwszym etapie wyścigu Absa Cape Epic drugie miejsce.

Polsko-szwajcarski duet Kross-Spur Racing musiał uznać wyższość jedynie Anniki Langvad i Anny van der Breggen (Investec-Songo-Specialized). Niestety, poniedziałek okazał się pechowy dla męskiej części zespołu. Ondřej Cink i Sergio Mantecón ukończyli zmagania na dalszej pozycji.

Liczący 111 kilometrów odcinek powszechnie uznawany był za jeden z najtrudniejszych w tegorocznej edycji Absa Cape Epic. Zawodnicy i zawodniczki mieli do pokonania łącznie 2700 metrów przewyższenia, a do rywalizacji, z uwagi na panujące w Republice Południowej Afryki upały, przystępowali już o godzinie 6:00.

Trudy trasy i panujące warunki atmosferyczne szybko zawęziły grono pretendentów do walki o najwyższe lokaty. Znakomicie radziły sobie jednak zawodniczki Kross-Spur Racing, które po ponad pięciu godzinach rywalizacji zameldowały się na mecie jako drugie. Podobnie jak podczas prologu, najlepszy okazał się duet Investec- Songo-Specialized: Annika Langvad/Anna van der Breggen.

Niestety, po bardzo udanym, niedzielnym prologu, tym razem walki o najwyższe pozycje nie zdołali nawiązać Sergio Mantecón i Ondřej Cink, którzy po problemach mechanicznych zakończyli zmagania na dalszej pozycji. Tym samym nie będą się już liczyć w boju o jak najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej, a ich celem będą teraz zwycięstwa etapowe.

We wtorek zawodnicy pokonają 90 kilometrów. Ruszą z Hermanus, a finiszować będą w Oak Valley Estate.

COMMENTS

DISQUS: 0