Ruszyły zapisy na Szosowy Klasyk 2019

Ruszyły zapisy na Szosowy Klasyk 2019

Szymon Figurski (Interferie Optyk Okular) – Bike Maraton, Świeradów Zdrój
Nowy Team Paterskiego, Archiwum Przekroju i kalendarz BM | Program Cykliczny #MTBXCPL 22.12.2017
Amator donosi: “lokalizacja godna Mistrzostw Polski” – Bike Maraton, Wałbrzych
Piotr Konwa (TC Scott Chrobry) – Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB, Jelenia Góra
Wyniki – 8-9 października 2016

Wiadomo – nie tylko Bike Maratonem kolarz żyje, choć formuła kolarskich weekendów, podczas których mamy do dyspozycji i Bike Maraton, i Szosowy Klasyk, namawia do startu w obu imprezach.

Tak jak w ubiegłym roku, wszystkie wyścigi przygotowane na ten sezon przez team Macieja Grabka pozostaną integralną częścią cyklu Szosowy Klasyk Via Dolny Śląsk. Ta wspólna kolarska inicjatywa doskonale się w roku 2018 sprawdziła i wypada się tylko cieszyć z faktu, że rynek kolarskich szosowych imprez dla amatorów stale się powiększa.

Cały cykl Szosowy Klasyk Via Dolny Śląsk 2019 to 11 wyścigów, a „klasyki” będą cztery: 14 kwietnia Miękinia (dzień po inauguracji Bike Maratonu), 7 lipca Szklarska Poręba (dzień po Ultra Bike Maratonie, na zakończenie Festiwalu Rowerowego), 3 sierpnia Grodowiec (dzień przed Bike Maratonem w Obiszowie) i 8 września Ludwikowice Kłodzkie (dzień po Bike Maratonie pod Wielką Sową)

Mamy więc w tym roku dwie naprawdę górskie edycje, a szosowy debiut Ludwikowic i potencjał okolicznych dróg sprawia, że niektórzy nie mogą się doczekać czekających tam przewyższeń i wrześniowego wyścigu. Nie zapominamy oczywiście o Izerskim Klasyku w Szklarskiej Porębie, a dwie „płaskie” edycje – Miękinia i Grodowiec również mają swoje atuty.

Jak zwykle na Szosowym Klasyku, zawodniczki i zawodnicy mają do wyboru dwa dystanse – PRO i FUN, a zabezpieczona i oznakowana trasa będzie dostępna tylko dla kolarzy. Wyścigi odbywają się przy zamkniętym ruchu.

Ścigamy się we własnej kategorii wiekowej, osobno panie i osobno panowie. Zielone koszulki liderów już czekają. Będzie też klasyfikacja drużynowa.

Cykl Szosowy Klasyk Via Dolny Śląsk zaczynamy 14 kwietnia w Miękini, a kończymy w Sobótce 13 października Rundą Spadających Liści – dzień po finale Bike Maratonu, który również zostanie zorganizowany w Sobótce.

Opłata startowa na Szosowe Klasyki wynosi 80 PLN, a od każdego wtorku poprzedzającego zawody będzie to równe 100 PLN. Warto też skorzystać ze zniżkowych pakietów obejmujących od 3 do 11 startów.

Strona wyścigów: https://szosowyklasyk.pl
Zapisy: https://szosowyklasyk.pl/zgloszenia/

COMMENTS

DISQUS: 0