Plan na weekend 9/2019

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 9/2019

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W kraju oferta dla amatorów ścigania na zbliżający się weekend sprowadza się tylko do jednego wyścigu – Zimowego Poland Bike w Kobyłce, o którym więcej możecie przeczytać tu.

Dużo więcej i dużo ciekawiej w profesjonalnym peletonie. Po pierwsze przede wszystkim trzeba przypomnieć o trwających od środy (do niedzieli) Mistrzostwach Świata w kolarstwie torowym, które odbywają się w Arenie Pruszków. Biletów na sobotnie czy niedzielne wyścigi już nie kupisz, bo wszystko sprzedane, ale nadal możesz włączyć telewizor czy transmisję w internecie – do obejrzenia na Eurosport i TVP Sport.

W weekend pierwsze wiosenne jednodniówki w Europie – w sobotę Omloop Het Nieuwsblad zarówno w wydaniu dla mężczyzn, jak i kobiet. Na starcie zobaczymy m.in. ekipę CCC, ale także Wouta van Aerta w barwach Jumbo Visma. W wyścigu kobiet Virtu z Kasią Pawłowską, CCC Liv z Agnieszką Skalniak, Canyon z Kasią Pawłowską czy BTC City Lublijana z Eugenią Bujak. Dzień później, w niedzielę Kuurne-Bruxelles-Kuurne, gdzie na starcie także zobaczymy CCC z Pawłem Bernasem i Kamilem Gradkiem w składzie.

Wracając jednak do kolarstwa górskiego w ten weekend w Europie trzy istotne wyścigi cross country:

  • Cyprus Sunshine Cup w Amathous
  • Internazionali d’Italia Series we włoskiejAndorze
  • Internacionales XCO Chelva w hiszpańskiej miejscowości Chelva

Prawdopodobnie na starcie tych wyścigów nie zobaczymy Polaków.


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0