Aleksandra Podgóska po Cyprus Sunshine Cup

HomeINFORMACJE PRASOWEKomentarze

Zawodniczka Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team zajęła 14 miejsce w klasyfikacji generalnej w Cyprus Sunshine Cup.

Podczas kolejnej etapówki Aleksandra Podgórska zajęła dobre czternaste miejsce. Przez kolejne cztery dni deszczowa pogoda nie ułatwiała zawodnikom rywalizacji na wymagających trasach.

Komentarz zawodniczki:

W trzy tygodnie trzy etapówki. Zaraz po zakończonych dwóch zawodach w Grecji poleciałam na Cypr by wystartować w Cyprus Sunshine Cup, który powinien nazywać się raczej Cyprus Rainy Cup. Pierwszego dnia miałam do przejechania bardzo specyficzną czasówkę na dystansie 13,8 km z 134 m przewyższenia. Zaczynała się zjazdem ze szczytu góry. Znaczna większość trasy to zjazdy po singletrackach, szutrowych drogach oraz przejazd po wąskich uliczkach miasta. Dodatkowo rywalizację utrudnił deszcz. Pierwszy etap zakończyłam na 16 pozycji. Dwa następne dni to maratony na dystansie 51 i 62 km, każdy z prawie 2000 m przewyższenia. Niestety oba przejechane w deszczu, a nawet w gradzie. Trasy maratonu bardzo mnie zaskoczyły, szczególnie pierwsza. Najpierw 20 kilometrów ciągłego podjazdu, a reszta to zjazd lub płaskie odcinki po szutrach, zakończone kilku kilometrowym podjazdem do mety. Zdecydowanie nie czuje się dobrze na takich rodzajach tras. Moje pozycje na mecie to 14 i 17 miejsce. Ostatni dzień to wyścig cross-country ukończony na 16 pozycji. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zajęłam 14 pozycje.

Cieszę się, że ukończyłam te zawody bez przygód, cała i zdrowa. Teraz czas na zasłużony krótki odpoczynek w domu. A już w sobotę ruszam z dalszymi przygotowaniami do sezonu w, mam nadzieję, ciepłej Hiszpanii.