Plan na weekend 8/2019

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 8/2019

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W najbliższy weekend ostatnie przełajowe ściganie dla zawodowców, bo oto już w kolejny zaczynają się wiosenne klasyki – na początek Omloop Het Nieuwsblad, a chwilę później Strade Bianche. Amatorzy w kraju przełaje bawią się dalej, bo w sobotę przedostatni wyścig Syrenka CX na błoniach PGE Narodowego, a w niedzielę XI Memoriał Marka i Zbyszka w Poznaniu.

W kolarstwie górskim dzieje się coraz więcej. Już w czwartek rozpoczyna się Cyprus Sunshine Cup, gdzie w barwach narodowych wystartują Bartłomiej Wawak i Aleksandra Podgórska. Lista startowa jest mocna, bo w elicie mężczyzn m.in. Jaroslav Kulhavy, Ondrej Cink, Krystian Hynek czy Howard Grotts. Wśród kobiet z kolei Anna van der Bregen, Annika Langvad, Sina Frei, Yana Belomoina czy Linda Indergand.

Zapowiada się zacięta rywalizacja!

W weekend w hiszpańskim Banyoles z kolei wyścig UCI HC. Bardzo możliwe, że na starcie pojawią się zawodnicy w biało czerwonych strojach.

W kraju w kolarstwie górskim trzeci, finałowy wyścig zimowej rywalizacji Northtec MTB Zimą, tym razem w Długosiodle.

I to by było na tyle!

Aaaaa…. 27 lutego w Pruszkowie zaczynają się Mistrzostwa Świata w kolarstwie torowym. Na niektóre sesje wszystkie bilety zostały wyprzedane.


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0