Relacja z inauguracji Zimowego Poland Bike Marathon w Nieporęcie

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Relacja z inauguracji Zimowego Poland Bike Marathon w Nieporęcie

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Wystartowała kolarska zima z Poland Bike. I to w jakim stylu! Aż 360 amatorów jazdy na rowerach górskich wzięło udział w pierwszym etapie cyklu Zimowy Poland Bike Marathon 2019

To był największy do tej pory tegoroczny maraton MTB w Polsce! Inauguracja odbyła się w podwarszawskim Nieporęcie, a bazą imprezy była Szkoła Podstawowa im. Bronisława Tokaja. Nieopodal na skraju Lasów Nieporęckich znajdowały się start i meta wyścigów, rozegranych na trzech dystansach.

– To dopiero trzecia rowerowa zima z Poland Bike – mówi Grzegorz Wajs, organizator Zimowego Poland Bike Marathon. – Cieszy bardzo wysoka frekwencja wśród uczestników. Dla nas jest to sygnał, że organizujemy imprezy na dobrym poziomie. I nie zamierzamy tego zmieniać. Szykujemy się do naszego głównego cyklu LOTTO Poland Bike Marathon, który w tym roku będzie liczył 16 etapów. Zimowa seria wyścigów Poland Bike w Nieporęcie, Kobyłce i Markach jest świetną rozgrzewką i testem formy przed sezonem letnim.

Na trasie MAX (33 km) zwyciężył Łukasz Góralewski (KK Catena Wyszków), który wyprzedził Marka Strama (Stram Bike Fitting-Serwis) i Kamila Kuszmidra (KK Catena Wyszków). Wśród kobiet wygrała Izabela Kamińska (IM Logistic Rafbike Cycling Team), przed Katarzyną Radziszewską (MCP Bike Team) i Anną Sajnóg (IM Logistic Rafbike Cycling Team).

Dystans MINI (17 km) najszybciej pokonał Michał Bojarczak (AGR Podlasie), finiszując przed Mariuszem Krzywielem (Rowerowy Lidzbark) i Patrykiem Białkiem (Kamyk Radzymin MTB Team). W rywalizacji kobiet triumfowała Julita Tomaszewska (Timbud Team), wyprzedzając Katarzynę Skurę (Jakoobcycles BKK Team) i Malwinę Krzyczkowską (AMP UKS Victoria Radzymin).

Najmłodsi w Nieporęcie ścigali się na trasie FAN (6 km). Wśród chłopców zwyciężył Szymon Lachowicz (Warszawski Klub Kolarski), przed Filipem Surdykiem i Michałem Grucą (obaj z Kamyk Radzymin MTB Team). W gronie dziewcząt wygrała Kamila Klaus (Kamyk Radzymin MTB Team), przed Patrycją Tabor (Warszawski Klub Kolarski) i Alicją Surdyk (Kamyk Radzymin MTB Team).

W rywalizacji drużynowej w Nieporęcie triumfował KK Catena Wyszków, przed IM Logistic Rafbike Cycling Team i Kamyk Radzymin MTB Team, a klasyfikację rodzinną wygrali Surdykowie, przed Dorszami i Przybylskimi.

Zimowy Poland Bike Marathon w Nieporęcie został zorganizowany pod patronatem honorowym Wójta Gminy Nieporęt oraz przy ścisłej współpracy z Urzędem Gminy Nieporęt i siecią sklepów SklepRowerowy.pl. Cykl składa się z trzech etapów. Kolejne wyścigi odbędą się 3 marca w Kobyłce i 17 marca w Markach. Zapraszamy!

Więcej na www.zimowy.polandbike.pl i
www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0