Garmin podpisuje porozumienie o zakupie akcji w celu przejęcia Tacx

Garmin podpisuje porozumienie o zakupie akcji w celu przejęcia Tacx

Najpopularniejsze nie tylko kolarskie GPS’y
Stężyca – nowa trasa w cyklu Garmin MTB Series
Nawigacja, która zaplanuje dla Ciebie trening
Michał Bogdziewicz (Nexus Team) – Garmin MTB Series – Gdańsk
Scott Spark RC 900 Nino Schurtera [bike check]

Garmin Ltd (NASDAQ: GRMN) ogłosił, że jedna ze spółek zależnych firmy podpisała ostateczną umowę nabycia będących w obrocie akcji spółki Tacx Onroerend en Roerend Goed B.V („Tacx”).

Tacx to prywatna holenderska firma produkująca trenażery i akcesoria do treningu kolarskiego w pomieszczeniach, a także oprogramowanie szkoleniowe i aplikacje. Zakończenie transakcji przejęcia spodziewane jest w drugim kwartale 2019 r. i jest uzależnione od uzyskania zezwoleń regulatora oraz realizacji warunków zamknięcia.

Jako lider rynku, Tacx jest znany z innowacyjnej linii inteligentnych urządzeń do treningu kolarskiego w pomieszczeniach, w tym wysoko cenionego trenażera NEO 2 i rewolucyjnego NEO Bike, które mierzą szacowaną prędkość, moc i rytm. Oferując wysoce realistyczną i dokładną symulację jazdy, produkty Tacx dają kolarzom realistyczne doświadczenia treningowe podczas ćwiczeń na trenażerze. W celu uzyskania najbardziej interaktywnych i wciągających wrażeń podczas treningu wewnątrz, trenażery Tacx bezprzewodowo łączą się z popularnymi aplikacjami, które oferują plany treningowe, analizę danych, scenografię treningu z całego świata, oraz możliwość wirtualnej rywalizacji z innymi zawodnikami w czasie rzeczywistym.

„Tacx wprowadza zupełnie nową kategorię produktów do portfolio firmy Garmin, rozszerzając nasz zasięg na rynek treningów stacjonarnych. Razem z Tacx, Garmin oferuje kolarzom motywujące rozwiązania treningowe na cały rok” – mówi Cliff Pemble, prezes i CEO firmy Garmin.

„Jesteśmy podekscytowani, że w zakresie badań, wprowadzania innowacyjnych rozwiązań oraz globalnej sieci dystrybucji możemy liczyć na wsparcie takiego lidera technologii, jak Garmin.” – powiedział Koos Tacx, dyrektor generalny Tacx.

Tacx jest firmą z własnymi działami badawczo-rozwojowymi i linią produkcyjną. Blisko dwustu pracowników dołączy do globalnego zespołu Garmin. Aby zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku trenażerów rowerowych, Tacx realizuje projekt dokapitalizowania swojego centrum R&D. Warunki finansowe przejęcia nie zostaną ujawnione.

COMMENTS

DISQUS: 0