Plan na weekend 6/2019

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 6/2019

Chwila wytchnienia, tak by się przynajmniej zdawało, zważywszy że mamy za sobą Mistrzostwa Świata w kolarstwie przełajowym. Oczywistym jednak jest, że zanim sezon przełajowy zakończy się definitywnie, to jeszcze powinna być okazja kilka razy pokazać się w tęczowej koszulce. Dlatego też domknięcie generalek takich serii jak Telenet Superprestige czy dvv verzekeringen trofee dopiero w ten weekend. Ciekawe jak zaprezentują się nowi mistrzowie i mistrzynie… A nie. Mathieu nie doczekał do weekendu i już zaliczył swoje 28 zwycięstwo w tym sezonie, a pierwsze w tęczy.

Trzymając się wątku przełajowego, to w sobotę w Otwocku, a dokładniej na terenie stadionu i przyległościach odbędzie się Mała Liga CX. W zeszłym roku wyścig w tym samym miejscu został rozegrany bodajże na tydzień przed MP CX i na starcie można było zobaczyć naprawdę mocną stawkę zawodników. Tym razem zapowiada się dużo skromniej, a impreza kierowana jest bardziej do pasjonatów cyclocrossu, bo prawdziwi przełajowcy uparcie powtarzają, że sezon skończył się miesiąc temu na MP CX…

W kraju z roku na rok w okresie lutego i marca przybywa tzw. “zimowych” wyścigów. Często zimowe są tylko z nazwy, bo pogody nikt nie zagwarantuje. W sobotę w Warszawie Legia MTB Zimowy, w niedzielę Northtec MTB Zimą w Mrozach oraz Monteria Fatbike Race Góry Stołowe w Karłowie.

Na koniec chyba dobra wiadomość. Kadra Narodowa MTB po roku zastoju i podtrzymywania na przysłowiowej kroplówce chyba odżyła. Chyba, bo na tym etapie informację czerpać można ze zdjęć czy innych wrzutek na FB. Na transparentność taką, jak chociażby w Czechach, chyba nie ma co liczyć. Wszystko chyba…

Rok 2019 to rok przedolimpijski, w którym naprawdę kluczowe jest łapanie nie doświadczenia, a punktów do rankingu UCI, który determinuje ile osób na IO w Tokio będziemy mogli wysłać. Dlatego też pewnie, a przynajmniej tego bym oczekiwał, w najbliższych miesiącach nasi zawodnicy pojawią się na starcie różnych, czasem nawet egzotycznych, wyścigów. Na początek dwie etapówki Salmina Epic jedna po drugiej, w dniach 7-10 lutego i 12-15 lutego. Na starcie m.in. Gabriela Wojtyła, Aleksandra Podgórska oraz Bartłomiej Wawak.

Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:

COMMENTS

DISQUS: 0