Eagle i Reverb AXS – bezprzewodowe nowości od Sram

HomeSprzęt

Eagle i Reverb AXS – bezprzewodowe nowości od Sram

Dzisiejszy news jest ważny a zarazem pozytywny z dwóch powodów. Po pierwsze Sram prezentuje nowe bezprzewodowe napędy oraz sztycę, a dodatkowo na polskim rynku zyskaliśmy nowego dystrybutora tej firmy.

Dzisiejsze nowości to Sram Eagle X01 AXS, Sram Eagle XX1 AXS, sztyca Reverb AXS, a także szosowa grupa Sram Red eTap AXS. Postaram się pokrótce napisać o nowych sprzętach dla MTB.

O nadejściu tego typu napędu do MTB od firmy Sram było głośno już rok temu, kiedy do sieci dostały się zdjęcia prototypów zamocowanych na rowerze Nino Schurtera przed Cape Epic. Szwajcar testował nowe rozwiązania w RPA I dziś wreszcie możemy zobaczyć finalny produkt.

Manetka i przerzutka zostały zaprojektowane w taki sposób by jeszcze bardziej przyspieszyć proces zmiany biegów nawet w trudnym terenie i nawet wtedy kiedy w korby przekazujemy dużo mocy. Manetka ma nawet specjalny dodatkowy przycisk „secret sprint”, który pozwoli nam zmienić bieg palcem wskazującym nawet kiedy mamy ręce zaciśnięte na chwytach.

Wersja X01 ma być dedykowana do jazdy Enduro, a XX1 to napęd do rasowego cross country. Obie wersję są całkowicie wodoodporne, a bateria wystarcza na 20 godzin jazdy.

Przerzutka ma w sobie wbudowany system sprzęgła, który sam reaguje na sytuacje niebezpieczne dla przerzutki. Głównym jego zadaniem jest chronić silnik wbudowany w przerzutkę, ale także ochroni samą przerzutkę i hak przerzutki przed uszkodzeniami.

Do grona produktów bezprzewodowych zalicza się także nowa sztyca Reverb, którą z kolei można było zobaczyć w rowerze Jolandy Neff, z którym pozowała do zdjęć zaraz po ogłoszeniu jej transferu. Sztyca będzie dostępna w czterech wersjach skoku: 100 mm, 125 mm, 150 mm, 170 mm. Dokładną personalizację manetek, napędu oraz sztycy będzie można dokonywać za pomocą aplikacji ASX app

Także dzięki aplikacji będzie mogli zbierać dane na temat naszej jazdy. Może być to bardzo przydatna rzecz dla zawodników analizujących trasy. Na podstawie danych dostarczonych przez aplikację będzie można lepiej dobrać przełożenia na wyścig.

Produkty z serii MTB będą dostępne w sprzedaży w kwietniu. Ceny sztycy to około 800 euro. Cena grupy Sram Eagle X01 AXS to 2000 euro, a XX1 AXS – 2100 euro.

COMMENTS

DISQUS: 0