Wyniki – 2-3 lutego 2019

HomeWyniki

Nie tylko Mistrzostwa Świata w kolarstwie przełajowym były rozegrane w miniony weekend, o nich przeczytacie tu. Przełom stycznia i lutego to pierwsze poważne wyścigi w kolarstwie górskim z kalendarza UCI. Tym bardziej w roku przedolimpijskim, kiedy zbieranie punktów jest kluczowe, a te zdobyte na etapówkach liczą się do klasyfikacji XCO.

Pierwszym wyścigiem, który rozegrany został w dniach 26-29 stycznia 2019 był Club La Santa 4 Stage MTB Race. Na starcie stanęło wielu dobrze znanych zawodników. Z naszej perspektywy najważniejsze były wyniki debiutującego w barwach Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, Bartłomieja Wawak oraz także debiutującego, tylko że w barwach Kross Racing Team, Hiszpana Sergio Mantecon.

Bart nie mógł sobie wymarzyć lepszego debiutu w barwach nowej drużyny. Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, o ledwo 6 sekund, to nie lada wyczyn, który wymagał jazdy na 120% przez wszystkie etapy.

Sergio Mantecon w generalce był dziewiąty, tracąc blisko 10 minut do zwycięzcy.

W wyścigu jechali także Łukasz Derheld, który tracąc blisko 50 minut zajął 41 miejsce oraz Anna Urban, która wśród kobiet, tracąc ponad godzinę do zwyciężczyni Blazy Pintaric, zajęła 11 miejsce. Na 20 miejscu zameldowała się Agnieszka Patoka.

Pełne wyniki tu.

Z kolei w czwartek, 31 stycznia, ruszyła etapówka Costa Blanca Bike Race, w której także nie zabrakło zawodników z Polski. Na starcie stanęły dwie pary: Anna Sadowska i Marlena Droździok oraz Bartosz Banach i Paweł Gołębicki. O ile Panom poszło całkiem dobrze, bo w Masters 30 po czterech dniach rywalizacji skończyli na miejscu 5, o tyle Panie aż tyle szczęścia nie miały. Jeszcze po trzecim etapie były na 7 miejscu w klasyfikacji generalnej, ale górę wzięła choroba i mimo stanięcia na starcie ostatniego, czwartego etapu, po 15 km zdecydowały się wycofać.

W kraju, w Węgierskiej Górce odbył się Beskidy Fatbike Challenge, który padł łupem Macieja Stanowicza z Mitsubishi Materials MTB Team oraz Beaty Moskal z Krakowa.