Mistrzostwa Świata w kolarstwie przełajowym – Bogense, Dania [zapowiedź]

HomeZapowiedzi

Mistrzostwa Świata w kolarstwie przełajowym – Bogense, Dania [zapowiedź]

Praktycznie w każdej dyscyplinie zwieńczeniem sezonu są Mistrzostwa Świata. Nie inaczej jest w przypadku kolarstwa przełajowego. W tym roku czempionat będzie gościł w duńskim Bogense, który mieści się nad samą cieśniną Kattegat. Tak, trasa MŚ CX poprowadzona jest nad samą wodą, więc jeśli sprawdzą się prognozy, to przejeżdżający kolarze będą mogli poczuć smak słonej wody, która rozbijać się będzie na kamienistym brzegu.

Mistrzostwa Świata w kolarstwie przełajowym 2019 – trasa

Zaplanowane jest pięć wyścigów w kategoriach – dwie kobiet U23 i elita oraz trzy męskie – junior, U23 i elita. W celu zwiększenia zainteresowania zawodami w każdy z dni wyścigi w pewnym sensie zostały wymieszane. W sobotę odbędą się trzy, a w niedzielę dwa w następującej kolejności.

Sobota, 2 lutego 2019:

  • 11:00 – junior
  • 13:00 – U23 mężczyzn
  • 15:00 – elita kobiet

Niedziela, 3 lutego 2019:

  • 11:00 – U23 kobiet
  • 15:00 – elita mężczyzn

Największe emocje przyniosą zarówno wyścigi elity kobiet, jak i mężczyzn. W rywalizacji mężczyzn należy oczekiwać pojedynku tytatnów ;) czyli Mathieu van der Poel vs. Wout van Aert. Do tego pewnie włączyć będzie próbował się Toon Aerts. Czy ktoś jeszcze? Chętnych na pewno nie zabraknie, ale komu starczy pary?

Polskę reprezentować będą Marek Konwa oraz Karol Michalski.

AKTUALIZACJA

Marek Konwa ze względu na złe samopoczucie zdecydował się wycofać ze startu w MŚ CX. Tym samym start w zeszły weekend w PŚ CX w Hoogerheide był jego ostatnim w barwach Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

W elicie kobiet na pewno Sanne Cant będzie próbować utrzymać koszulkę mistrzyni świata. Nie mniejszy apetyt na tęczę będzie mieć pewnie triumfatorka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Marianne Vos. W zasadzie dość wyrównana rywalizacja podczas ostatniego Pucharu Świata powoduje, że w walce o zwycięstwo może liczyć się nawet 10 zawodniczek! Wymieniłbym tu chociażby Kate Compton, Kaitlin Keough, Annemarie Worst, Lucindę Brand, Helen Wyman. Nie zabraknie specjalistek od kolarstwa górskiego – Jolandy Neff, Elisabeth Brandau czy Evy Lechner. Na starcie zobaczymy także Zuzannę Krzystałę oraz Karolinę Cierluk.

W najliczniej obsadzonym (aż 80 zawodników) wyścigu juniorów w biało czerwonych barwach zobaczymy Piotra Kryńskiego.

Pełna lista startowa dostępna tu.

Relacja zarówno z sobotnich, jak i niedzielnych wyścigów na Eurosport Playerze.

COMMENTS

DISQUS: 0