Marek Konwa po startach w Holandii

Marek Konwa po startach w Holandii

Podsumowanie sezonu przełajowego – Magdalena Hałajczak (Euro Bike Kaczmarek Electric)
Mathieu van der Poel stawia na kolarstwo górskie
Magdalena Sadłecka: “Głównym celem są Mistrzostwa Polski”
Wyniki – 27-28 lutego 2016
Mistrzostwa Świata w kolarstwie przełajowym 2018 – Valkenburg, Holandia [stream]

W miniony weekend Marek Konwa wziął udział w dwóch ważnych zawodach.

W Rucphen UCI C2 zajął 15. miejsce, a w walce o Puchar Świata CX uplasował się na 42. pozycji. Podczas Rucphen UCI C2 pogoda sprzyjała zawodnikom, niestety problemy techniczne zmusiły Marka do zatrzymania się i utraty kilku pozycji. Podczas ostatniego Pucharu Świata na bardzo błotnistej trasie spotkali się najlepsi przełajowcy na świecie.

Komentarze zawodnika:

Marek Konwa – 15. miejsce w Rucphen UCI C2

Po 2 tygodniowej przerwie od zawodów wracam na trasy. Wystartowałem w Rucphen UCI C2, gdzie pogoda zapowiadała się prawie jak w Polsce – śnieg i lodowisko. Na szczęście warunki były łaskawe i odbyło się wiosenne ściganie. Zacząłem dobrze jadąc połowę wyścigu w czołowej 10, niestety na 5 rund do końca miałem problemy z butem i musiałem się zatrzymać, co spowodowało spadek o kilka pozycji. Ostatecznie skończyłem na 15 miejscu.

Marek Konwa – 42. miejsce w Pucharze Świata CX

Ostatnia edycja przełajowego Pucharu Świata odbyła się w holenderskim Hoogerheide. Finał zgromadził na starcie całą światową czołówkę zawodników. Trasa dosyć mocno zmieniona w porównaniu do lat poprzednich, a do tego jedno wielkie bagno, w końcu to przełaj. Start i zaraz korek na początku wjazdu do lasu, co zrobić takie uroki odległej pozycji. Szkoda tylko, że od biegania w błocie niekiedy buty zostawały! Dziś mnie było stać tylko na 42 miejsce, po ostatnich zimowych treningach.

COMMENTS

DISQUS: 0