Plan na weekend 4/2019

Plan na weekend 4/2019

Wyniki – 11-12 lutego 2017
Wyniki – 4-5 lutego 2017
Wyniki – 26-27 stycznia 2019
Anna Urban (TRW Cloudware) – Club La Santa, Lanzarote
Sadowska, Patoka, Derheld, Repiński podsumowują start na Club La Santa Lanzarote 2018

Niby do końca sezonu przełajowego jeszcze miesiąc, ale tak naprawdę liczą się już tylko dwa wyścigi – w najbliższy weekend Puchar Świata w holenderskim Hoogerheide, a tydzień później najważniejsza impreza sezonu czyli Mistrzostwa Świata, które w tym roku zaplanowano w duńskim Bogense.

W zasadzie w najbliższy weekend na starcie PŚ CX nie powinno zabraknąć nikogo, kto tydzień później chce liczyć się w rywalizacji. Co prawda w klasyfikacji generalnej MVDP musi się zadowolić trzecim miejscem, ale dla niego liczy się teraz tylko i wyłącznie walka o tęczową koszulkę. Triumfatorem generalki PŚ CX będzie prawdopodobnie Wout van Aert. Do niedzielnego wyścigu zgłoszony jest Marek Konwa.

W rywalizacji kobiet w PŚ CX karty są już rozdane. Wygraną, niezależnie od wyniku w Hoogerheide, w garści ma już Marianne Vos. Reszcie zawodniczek pozostaje już tylko walka o dalsze lokaty.

W Europie w ten weekend rusza sezon kolarstwa górskiego, który będzie bardzo ważny m.in. z punktu widzenia łapania punktów UCI. Już w czwartek w Szwajcarii wystartowała etapówka Snow Bike Festival (UCI S1), a w sobotę rusza Club La Santa 4 Stage MTB Lanzarote (UCI S1). I w jednym i drugim możemy śledzić postępy polskich zawodników i zawodniczek.

W kraju – o ile się nie mylę – trzy propozycje dla kolarzy górskich i przełajowych. Co ciekawe wszystkie w sobotę 26 stycznia 2019:

  • Warszawski Triathlon Zimowy – Stegny – Warszawa
  • Syrenka CX – PGE Narodowy – Warszawa
  • Immotion Inpeak CX Wrocław – Morskie Oko – Wrocław

Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


COMMENTS

DISQUS: 0