Plan na weekend 4/2019

Plan na weekend 4/2019

Plan na weekend 5/2018
EDF Trek Gdynia – Club La Santa, etap 4
Wyniki – 2-3 lutego 2019
EDF Trek Gdynia – Club La Santa, etap 3
Sezon 2020 w kolarstwie górskim zainaugurowany na Lanzarote

Niby do końca sezonu przełajowego jeszcze miesiąc, ale tak naprawdę liczą się już tylko dwa wyścigi – w najbliższy weekend Puchar Świata w holenderskim Hoogerheide, a tydzień później najważniejsza impreza sezonu czyli Mistrzostwa Świata, które w tym roku zaplanowano w duńskim Bogense.

W zasadzie w najbliższy weekend na starcie PŚ CX nie powinno zabraknąć nikogo, kto tydzień później chce liczyć się w rywalizacji. Co prawda w klasyfikacji generalnej MVDP musi się zadowolić trzecim miejscem, ale dla niego liczy się teraz tylko i wyłącznie walka o tęczową koszulkę. Triumfatorem generalki PŚ CX będzie prawdopodobnie Wout van Aert. Do niedzielnego wyścigu zgłoszony jest Marek Konwa.

W rywalizacji kobiet w PŚ CX karty są już rozdane. Wygraną, niezależnie od wyniku w Hoogerheide, w garści ma już Marianne Vos. Reszcie zawodniczek pozostaje już tylko walka o dalsze lokaty.

W Europie w ten weekend rusza sezon kolarstwa górskiego, który będzie bardzo ważny m.in. z punktu widzenia łapania punktów UCI. Już w czwartek w Szwajcarii wystartowała etapówka Snow Bike Festival (UCI S1), a w sobotę rusza Club La Santa 4 Stage MTB Lanzarote (UCI S1). I w jednym i drugim możemy śledzić postępy polskich zawodników i zawodniczek.

W kraju – o ile się nie mylę – trzy propozycje dla kolarzy górskich i przełajowych. Co ciekawe wszystkie w sobotę 26 stycznia 2019:

  • Warszawski Triathlon Zimowy – Stegny – Warszawa
  • Syrenka CX – PGE Narodowy – Warszawa
  • Immotion Inpeak CX Wrocław – Morskie Oko – Wrocław

Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


COMMENTS

DISQUS: 0