Odświeżony skład JBG-2 CryoSpace na sezon 2019

HomeSportJBG-2

Odświeżony skład JBG-2 CryoSpace na sezon 2019

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Kilka dni temu na fanpage JBG-2 CryoSpace pojawiło się zdjęcie dwóch nowych zawodników drużyny na sezon 2019. Twarze dobrze znane i bardzo rozpoznawalne w środowisku kibiców kolarstwa górskiego w Polsce – Krzysztof Łukasik oraz Jakub Zamroźniak.

Tradycyjnie w przypadku drużyny JBG-2 CryoSpace poniżej możecie przeczytać kilka zdań komentarza Adriana Brzózki na ten temat:

Nie czekając na nową sesję (dostawa z Castelli nowych strojów przewidziana jest na luty) wrzuciliśmy krótkie info. Zawodnicy których z na nami nie będzie w następnym sezonie: Patryk poszedł w stronę własnego projektu trenerskiego i będzie go można częściej spotkać w triathlonach. Karol będzie kontynuował karierę na maratonach z teamem CST. Życzymy powodzenia w nowych zespołach!

Nowe twarze z którymi wiążemy duże nadzieje to Krzysiek Łukasik i Kuba Zamroźniak. Krzysiek miał „przełomowy” sezon w zeszłym roku. Stabilna forma przez znaczną większość sezonu pozwoliła mu wygrać wiele znaczących wyścigów na polskim podwórku. Zabrakło nieco startów zagranicznych na co Krzysiek nie bardzo miał wpływ… Uważam, że jest w stanie zrobić kolejny duży progres w tym sezonie ścigając się na wyścigach UCI za granicą. Co dla naszego teamu ważne – jest w stanie walczyć zarówno w wyścigach w formacie cross country (XCO), jak i maraton (XCM), co udowodnił na Mistrzostwach Polski w Mrągowie (XCO) i Wiśle (XCM) oraz UCI maratonie w Jeleniej Górze.

Kuba miał solidny sezon skoncentrowany na ściganiu XC w ostatnim roku młodzieżowca. Niejednokrotnie pokazywał, ze stać go na wysoką lokatę w punktowanym wyścigu za granicą. W przyszły sezon wejdzie z nieco innym przygotowaniem, tak aby mógł rywalizować na maratonie i etapówkach. Nowe bodźce treningowe i starty o innym charakterze powinny przyczynić się do dalszego podnoszenia poziomu sportowego.

Po pierwszych zgrupowaniach jestem bardzo zadowolony z postawy i motywacji zawodników do podjęcia ciężkiej pracy jaką jest przedsezonowy okres przygotowań.

W składzie pozostają: Wojtek Halejak, Łukasz Helizanowicz, Mariusz Kozak, Mariusz Michałek oraz Mateusz Nieboras. O ich planach na przyszły sezon będziemy informować niebawem przy domykaniu kalendarza startowego.

Pierwszy wspólny start – Meditarenaen Epic w Oropesie (UCI S1). Wcześniej Piotr Brzózka, Mariusz Kozak i Mariusz Michałek pobawią się na śniegu w Snow Bike Fest w Szwajcarii (również UCI S1).

Od soboty 19 stycznia pozostała część ekipy nie jadąca do Szwajcarii jedzie zestrajać zawieszenie Meastro w Anthemach na trasach w okolicach San Remo.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0