Tańce na lodzie – Northtec MTB Zimą w Jabłonnie

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Tańce na lodzie – Northtec MTB Zimą w Jabłonnie

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Cezary Zamana swoje zimowe maratony organizuje już od 13 lat. Przez ten czas pogoda nie zatrzymała go ani razu. Czasem tylko mocno dawała się we znaki. Tak było w Jabłonnie, gdzie mróz pokazał swoje groźne oblicze. A dokładniej – jęzor.

Na pierwszą w tym roku rowerową imprezę Cezarego Zamany czekano niecierpliwie. Wyczekiwał peleton, który w mocnej kilkusetosobowej reprezentacji zjawił się na starcie w Jabłonnie. Na zawodników czekał też Urząd Gminy Jabłonna, od wielu lat goszczący zawodniczki, zawodników i ich rodziny. Niecierpliwił się i sam Cezary Zamana, dyrektor sportowy Northtec MTB Zimą, który ze swoją drużyną zrobił wszystko, aby inauguracja kolejnego sezonu Zamana Group wypadła jak najlepiej.

Zdradziecki lód

Nie da się ukryć, że na Northtec MTB Zimą to pogoda rozdaje karty. Tym razem w dniu maratonu aura na pierwszy rzut oka wydawała się idealna: 6 stopni poniżej zera, bez opadów czy przenikliwego wiatru. Ale znaczna część wytyczonych tras była całkowicie oblodzona. „Lepiej wziąć łyżwy niż próbować pokonać je na nogach, że nie wspomnę już o jeździe na rowerze” – ocenił Cezary Zamana, który przez kilka dni wytyczał dystanse na maraton. Widząc, co się święci, na dwa dni przed zawodami, dzięki bardzo dobrej znajomości chotomowskich lasów i efektywnej współpracy z Nadleśnictwem Jabłonna, kolarski mistrz Polski znacząco zmodyfikował trasy. „Przejechałem las wzdłuż i wszerz, byleby znaleźć bezpieczniejsze warianty” – opowiada Zamana.

Jednak mimo tych wielogodzinnych starań, nie sposób było uniknąć odcinków, na których kryły się zdradzieckie lodowe jęzory. Wielu startującym taniec w parze rowerem nie do końca wychodził. Nieraz dochodziło do porzucenia partnera w najmniej oczekiwanym momencie i zawodnik… zostawał na lodzie. „Jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz” – dopingował Cezary Zamana, towarzyszący peletonowi na trasie.

Bezpiecznie na mecie

Wszelkie niedogodności na trasie można było sobie zrekompensować w rowerowym miasteczku. To było, jak zawsze w zimie, zorganizowane na sali gimnastycznej. Dyrektor sportowy Northtec MTB Zimą oprócz eksploracji chotomowskich lasów znalazł jeszcze czas na dopieszczenie zaplecza. Zziębnięci czy lekko poobijani zawodnicy raczyli się rozgrzewającymi zupami i pysznymi ciastami. Ich dzieci mogły pobawić się w Strefie Zabaw. Wszyscy spotkali się na dekoracji, podczas której na najwyższym stopniu podium dystansu ½ Pro stanął Jarosław Wołosiuk, który 40 km przejechał z czasem 01:43:21. Na drugim stopniu stanął Przemysław Olejniczak (01:43:22), a na trzecim Marek Stram (01:43:28). Wśród kobiet na tym dystansie najlepsza była Krystyna Żyżyńska-Galeńska z czasem 02:17:19. Zwycięzcą na dystansie Fit został Przemysław Gierczak, który 20 km przejechał z czasem 00:59:21. Drugi był Michał Nabiałek z czasem 01:00:03. Trzeci wjechał Tomasz Pietrzycki z czasem 01:00:47. Wśród kobiet najszybsza była Aleksandra Kapłon z czasem 01:15:52, za którą na metę kolejno wjechały: Malwina Krzyczkowska z czasem 01:16:17 i Aleksandra Lach z czasem 01:21:14. Oprócz medali, wręczono też voucher na dwuosobowy pobyt w luksusowym hotelu Narvil Conference & Spa. Trójka zawodników wróciła do domu z kompletem smarów ufundowanych przez eLube, a wszyscy startujący otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Zachęcające prognozy

„Northtec MTB Zimą można śmiało nazwać cyklem dla zawodników z charakterem. Takich, którzy nie boją się ściągnąć rower z trenażera i w mrozie posmakować pełnej niespodzianek jazdy MTB” – podsumowuje pierwszą odsłonę zimowego maratonu Cezary Zamana. „Zapał peletonu i forma startujących dobrze wróży kolejnym dwóm maratonom. „Zapał peletonu i forma startujących dobrze wróży kolejnym dwóm maratonom. Te odbędą się 10 lutego w Mrozach i 24 lutego w Długosiodle.”

Do startu zachęcają też nagrody. Ci zawodnicy, którzy wezmą udział we wszystkich trzech maratonach, mają szansę na nowy rower ufundowany przez tytularnego sponsora cyklu – firmę Northtec. Każdy startujący z kompletem maratonów otrzyma także pamiątkowy medal. W pakiecie startowym znaleźć można m.in. próbki Perskindol Active Classic Gel – żelu doskonale redukującego bóle mięśni i stawów dla Waszych oraz smary Winter Lube od eLube.

Zapisy na kolejne maratony cyklu Northtec MTB Zimą trwają. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.zima.zamanagroup.pl lub też kontaktując się mailowo z Biurem Zawodów: biuro@zamanagroup.pl.

Wyniki:

½ Pro Kobiety, kat. Open
1. Żyżyńska-Galeńska Krystyna, 02:17:19

½Pro Mężczyźni, kat. Open
1. Wołosiuk Jarosław, Cryospace Olsztyn, 01:43:21
2. Olejniczak Przemysław, LSKK Lityński Bełchatów, 01:43:22
3. Stram Marek, Retro Stork Team, 01:43:28

Fit Kobiety, kat. Open
1. Kapłon Aleksandra, Go Sport Team, 01:15:52
2. Krzyczkowska Malwina , Akademia Michała Podlaskiego UKS Victoria Radzymin, 01:16:17
3. Lach Aleksandra, RAFAKO Orbea MTB Team, 01:21:14

Fit Mężczyźni, kat. Open
1. Gierczak Przemysław, Hurom Sławno Accent, 00:59:21
2. Nabiałek Michał, 01:00:03
3. Pietrzycki Tomasz, PIE3CKI TEAM, 01:00:47


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0