Nowy sezon Bike Atelier MTB Maratonu – poznaj kalendarz startów

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

Nowy sezon Bike Atelier MTB Maratonu – poznaj kalendarz startów

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Bike Atelier MTB Maraton 2019 to aż dwanaście wyścigów, o dwa więcej niż w poprzednim roku.

Zyskująca coraz większą popularność seria zawita w tym roku na Kielce Bike-Expo, a także w dwa nowe miejsca – do Jeleśni w Beskidzie Żywieckim oraz do Raciborza. – Nasz maraton będzie w tym roku jeszcze lepszy niż wcześniej – zapewnia jego organizator, Dariusz Leśniewski.

14 kwietnia w Rybniku rozpocznie się piąty sezon Bike Atelier MTB Maratonu. – Gdy wspominam jego początki, widzę, jak długą drogę przeszliśmy do miejsca, w którym obecnie jesteśmy – mówi Dariusz Leśniewski, organizator serii. Cykl maratonów MTB na południu Polski z roku na rok zyskuje coraz większe grono startujących i jest już wymieniany jako jeden z trzech najpopularniejszych w Polsce. Na trzecim miejscu pod względem najchętniej wybieranego cyklu maratonów MTB w sezonie 2018 wskazali go w corocznej ankiecie czytelnicy mtb-xc.pl. Organizatorzy BAM wsłuchują się w głosy uczestników swoich maratonów, czego efektem jest m.in. kalendarz wyścigów na sezon 2019. – Przeprowadziliśmy ankietę wśród naszych uczestników, wyciągnęliśmy wiele wniosków i nasz maraton będzie w tym roku jeszcze lepszy niż wcześniej – zapewnia Dariusz Leśniewski. – Zgodnie z pragnieniami naszych uczestników i naszymi obietnicami, dodajemy jedną miejscowość górską – podkreśla. Jest nią położona w Beskidzie Żywieckim Jeleśnia, w której Bike Atelier MTB Maraton odbędzie się 28 lipca.

Nowymi wyścigami w kalendarzu BAM będą także te rozgrywane w Raciborzu (30 czerwca) oraz w Kielcach podczas targów Kielce Bike-Expo (21 września). Finał tegorocznego sezonu Bike Atelier MTB Maratonu odbędzie się 5 października w Częstochowie, a do klasyfikacji generalnej będzie branych pod uwagę osiem startów. Organizatorzy cyklu nie kryją zadowolenia z zaproszenia, by to właśnie wyścig BAM zagościł w tym roku podczas targów Kielce Bike-Expo. – To dla nas wyraz uznania i potwierdzenie sukcesywnego rozwoju naszej serii – mówi Leśniewski. Nie mniej cieszy go, że maratony Bike Atelier odbędą się w tym roku w wielu sprawdzonych lokalizacjach. Podobnie jak w zeszłym roku, wyścigi zagoszczą w tych miejscowościach: Rybnik, Dąbrowa Górnicza, Ustroń, Olkusz, Brenna, Żarki/Niegowa/Janów, Psary, Żywiec, Częstochowa. Nie znaczy to, że zmagania będą tam takie same jak wcześniej. – Jeżeli tylko miejsce na to pozwoli, postaramy się wytyczyć nowe trasy w znanych miejscach, inne niż w poprzednich latach – zapowiada organizator BAM.

Podobnie jak w poprzednich latach, uczestnicy popularnych maratonów mogą się spodziewać różnych dystansów i rywalizacji dostosowanej do ich możliwości. Swoje miejsce znajdą w tym cyklu zarówno czołowi zawodnicy MTB w kraju, jak i amatorzy startujący wyłącznie dla przyjemności. Dariusz Leśniewski jest przed nowym sezonem pełen optymizmu. – Zapowiada się bardzo dobra rywalizacja. Kalendarz startów jest ułożony w taki sposób, by każdy ze swoimi umiejętnościami i wytrenowaniem znalazł coś dla siebie. Szykujemy dla Was ciekawe i urozmaicone trasy. Życzymy Wam owocnych przygotowań do nowego sezonu i udanej rywalizacji. Do zobaczenia już w kwietniu!

Więcej informacji o cyklu można znaleźć na www.bikeateliermaraton.pl.

Organizatorzy Bike Atelier MTB Maratonu zachęcają do wspólnych przygotowań do sezonu podczas zgrupowań kolarskich w Calpe i na Majorce. Swoimi radami będzie podczas nich służył Dariusz Batek, mistrz Polski w maratonie MTB. Organizatorzy zapewniają kompleksową opiekę nad uczestnikami zgrupowań, m.in. zakwaterowanie, ubezpieczenie, wypożyczenie roweru albo walizki do transportu własnego roweru, wsparcie serwisowe czy transfer na lotnisko i z lotniska. Szczegółowe informacje i daty zgrupowań można znaleźć na www.bikeateliercamp.pl.

Pełny kalendarz Bike Atelier MTB Maratonu 2019

14 kwietnia – Rybnik

5 maja – Dąbrowa Górnicza

19 maja – Ustroń

2 czerwca – Olkusz

16 czerwca – Brenna

30 czerwca – Racibórz

14 lipca – Żarki/Niegowa/Janów

28 lipca – Jeleśnia

18 sierpnia – Psary

1 września – Żywiec

21 września – Kielce Bike-Expo

5 października – Częstochowa – finał

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0