Plan na weekend 2/2019

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 2/2019

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W szesnastu europejskich krajach – od Portugalii po Chorwację, w zbliżający weekend wyłonieni zostaną mistrzowie w kolarstwie przełajowym. Także w Polsce. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym to jedne z tych z najdłuższą historią. W tym roku odbędą się po raz 82, a rozegrane zostaną w Strzelcach Krajeńskich.

Strzelce Krajeńskie czy ogólnie województwo lubuskie to mekka przełajów w Polsce. Dariusz Gil, Mariusz Gil, Remigiusz Gil czy bracia Szczepaniak, oni wszyscy pochodzą stamtąd czy też z okolic. Niestety żaden z wymienionych zawodników nie stanie na starcie – ani wyścigu elity ani Masters. Mariusz Gila na pewno będzie można spotkać jako kibica, a bracia Szczepaniak zgłosili się do wyścigu dla amatorów, który organizowany jest jako impreza towarzysząca.

Na listach startowych mamy w tej chwili ponad 300 potwierdzonych zawodników z licencjami 2019, blisko setkę zawodników (jeszcze) bez licencji na 2019 oraz prawie 80 amatorów kolarstwa przełajowego. Kto wie, może przy sprzyjających okolicznościach pęknie nawet w sumie 400. W pewnym sensie sprzyjające będą na pewno warunki pogodowe, bo zarówno w dni poprzedzające, jak i w dniu samych zawodów, ma być lekko dodatnia temperatura i ma cały czas padać. W ostatnich latach nie było tak błotnistych Mistrzostw Polski i powiem szczerze, że jak widzę kolejne zdjęcia z trasy, to mam wrażenie, że z wyścigu na wyścig, a tych odbędzie się bodajże jedenaście, będzie coraz więcej biegania, a coraz mniej jeżdżenia. Pogoda na pewno będzie rozdawać karty.

Runda jest bardzo zwarta, kręta, z kilkoma krótkimi podjazdami, a raczej podbiegami. Z punktu widzenia kibica idealna, bo niewiele się ruszając można śledzić całą rywalizację. Organizatorzy zapowiedzieli już relację live na FB na fp KK LKS POM Strzelce Krajeńskie.

Jeśli chodzi o poszczególne wyścigi, to w zasadzie w każdym można spodziewać się ostrej walki do końca, a wskazanie potencjalnego zwycięzca nie jest takie oczywiste.  Poczynając od elity, gdzie w tytułu będzie bronić Marek Konwa, a po koszulkę z orłem próbować sięgnąć będą chociażby Bartosz Mikler, Patryk Kostecki, Karol Michalski, Michał Paluta i Adam Żuber. Pod dużym znakiem zapytania jest dyspozycja Stanisława Nowaka, który zadebiutuje w barwach VW Samochody Użytkowe MTB Team. Przypomnę, że w Sławnie zdobył tytuł Mistrza Polski w kategorii junior. Równie emocjonująco będzie w rywalizacji kobiet – obrona tytuły przez Martę Turoboś, a chętnych na koszulkę zdecydowanie więcej – Barbara Borowiecka, Magdalena Sadłecka czy Zuzanna Krzystała. Na starcie zobaczymy także Gabrielę Wojtyłę (broniącą tytułu MP U23), Anne Wiese czy zawodniczki Azali Brzózy Królewskiej – Kingę Kalembkiewicz i Brygidę Piersiak.

Nie mniej emocjonujące będą wyścigi w kategoriach Masters, gdzie tytułów bronić będą tacy zawodnicy jak Rafał Chmiel czy Andrzej Kaiser. Przypomnę, że zgodnie z nowymi przepisami zlikwidowana została kategoria Masters IA liczona od 30 do 34 roku życia. W zmiana za to mamy elitę wyciągniętą do 34 roku życia oraz zlikwidowaną kategorię Cyklosport.

Wszystko rozstrzygnie się w najbliższą sobotę i niedzielę w Strzelcach Krajeńskich.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0