Nowa zawodniczka wygrywa w debiutanckim starcie w barwach Volkswagena

Nowa zawodniczka wygrywa w debiutanckim starcie w barwach Volkswagena

Impala – nowy kask od Lazera
Sukces grupy kolarskiej Kreidler Fan-Sport MTB Racing Team w Opawie
Maja Włoszczowska trzecia na Mistrzostwach Świata w maratonie MTB
[PR] Samochody i rowery. Jak przetransportować 3-4 jednoślady?
Uphill Race Śnieżka już 25 czerwca. Rowerem na dach Karkonoszy

Zuzanna Krzystała, nowa zawodniczka Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, w miniony weekend zadebiutowała w nowych barwach zdobywając złoto w Wielkim FINALE SCOTT Cyclocross Challenge – VIII edycja Strzelce Krajeńskie

Zawodniczka wygrała zawody pomimo silnej konkurencji. W połowie pierwszej rundy wysunęła się na prowadzenie i utrzymała pozycję do końca. Nowe barwy dodały Zuzannie sił!

Komentarz zawodniczki:

Zuzanna Krzystała – 1. miejsce w Wielkim FINALE SCOTT Cyclocross Challenge – VIII edycja Strzelce Krajeńskie

W zeszłą sobotę miałam przyjemność zadebiutować w barwach Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team podczas Wielkiego FINAŁU SCOTT Cyclocross Challenge – VIII edycja Strzelce Krajeńskie. Trasa, na której w przyszłym tygodniu odbędą się Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym robi duże wrażenie. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i zgotowali nam na jednej rundzie kwintesencję tej dyscypliny — począwszy od długiego asfaltowego rozbiegu, poprzez potocznie zwane agrafki, mocno błotniste podbiegi i zjazdy, wymagający odcinek piaszczysty, schody, przeszkody oraz kilka ciekawych elementów technicznych. Udział w wyścigu to niebywała okazja do zapoznania się z trasą, przeanalizowania jej najcięższych punktów oraz skorygowania popełnionych błędów, na które w przyszłym tygodniu nie będzie już miejsca! Finałowa edycja cyklu SCOTT Cyclocross Challenge została rozegrana ze startu wspólnego dla wszystkich kobiet, młodzików, juniorów oraz juniorów młodszych — ciężko opisać panujące tam zamieszanie, ale było to bezcenne doświadczenie. Ustawiłam się za połową zawodników i zaraz po starcie starałam się stopniowo przesuwać do przodu w celu wypracowania odpowiedniej pozycji. W połowie pierwszej rundy objęłam prowadzenie wśród wszystkich kobiet i utrzymałam pozycję do samego końca. Czułam na plecach oddech silnej konkurencji, ale profil trasy bardzo mi odpowiadał, a nowe barwy dodają wiele sił. Przyznaję, że przedsmak wjazdu na metę na pierwszej pozycji wzmaga apetyt! Spośród wszystkich tras na jakich miałam przyjemność startować w tym sezonie, ta trasa jest jedną z najciekawszych, a zarazem najlepiej przygotowanych. Warunki atmosferyczne były łaskawe, lecz cały urok tej dyscypliny polega na tym, że nie wiemy do końca co nas czeka, a trasa zmienia się wprost proporcjonalnie do anomalii pogodowych. Moja przygoda z przełajem po raz pierwszy rozpoczęła się około dwa miesiące temu. Dzięki dużemu wsparciu trenera Bogdana Czarnoty w bardzo krótkim czasie miałam możliwość nadrobienia sporych braków od podstaw. Dzisiaj pozostało zaledwie kilka dni, a ja nadal nie mogę uwierzyć, że już w sobotę stanę na starcie z najlepszymi zawodniczkami kolarstwa przełajowego, aby powalczyć o koszulkę Mistrzyni Polski. Zapowiada się ciekawa rywalizacja w każdej kategorii. Trasa jest nie tylko stworzona dla nas zawodników, ale i dla kibiców, którzy z jednego miejsca mają możliwość obserwować całe widowisko. Zapraszam, bo będzie się działo!

Marek Konwa z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team w miniony weekend zajął najwyższe miejsce na podium podczas SCOTT Cyclocross Challenge.

Zawodnik wraz z Bartoszem Miklerem w ostatniej edycji z cyklu SCOTT Cyclocross Challenge stoczyli zaciętą walkę, z której ostatecznie zwycięsko wyszedł Konwa.

Komentarz zawodnika:

Marek Konwa – 1. miejsce w SCOTT Cyclocross Challenge

Wystartowałem w zawodach z cyklu SCOTT Cyclocross Challenge, ostatniej edycji – Strzelce Krajeńskie. Trasa swoim przygotowaniem przypominała te z Belgii – była szeroka i wymagająca. Cieszę się, że miałem szansę na bardzo dobre ściganie z Bartoszem Miklerem. Zwycięstwo na pewno cieszy, teraz tylko trzeba nieco dopracować formę.

COMMENTS

DISQUS: 0