Karol Rożek w ekipie CST 7R

HomeSportINFORMACJE PRASOWE

Karol Rożek w ekipie CST 7R

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Były zawodnik JBG-2 w sezonie 2019 będzie występował w teamie CST 7R.

Ten niezwykle utalentowany kolarz w ubiegłych latach ścigał się w bardzo mocnej grupie JBG-2, skąd na początku bieżącego roku trafił do CST 7R MTB Team. Rożek jest dwukrotnym medalistą mistrzostw Polski w maratonie MTB, wielokrotnie w swojej dotychczasowej karierze zwyciężał w krajowych wyścigach najwyższej rangi. Karol jest również reprezentantem Polski, a najlepszy wynik w biało-czerwonych barwach osiągnął podczas mistrzostw Europy w słowackim Świcie, gdzie zajął 8. miejsce.

W ubiegłym sezonie Karol kilkukrotnie toczył pasjonujące pojedynki z liderem CST 7R Dariuszem Batkiem, żeby wspomnieć tylko 7R CST MTB Gdynia Maraton czy Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe w Katowicach. W obu przypadkach zawodnicy wpadali na linię mety niemal jednocześnie, co nie zdarza się przecież za często.

Jak to się stało, że Karol postawił na kolarstwo? Co myśli o swojej nowej ekipie? Jakie stawia sobie cele? Oddajmy głos nowemu zawodnikowi CST 7R MTB Team.

Rower

– Z kolarstwem jestem związany stosunkowo niedługo. Od dzieciństwa uprawiałem wszelkie dyscypliny sportowe, głównie stawiając na sporty drużynowe. Pierwszy rower górski sprawiłem sobie na osiemnaste urodziny, ale do poważnego traktowania kolarstwa minęło jeszcze sporo czasu. Początkowo sekcja AZS-u Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, a następnie ekipa JBG-2 sprawiły, że rower stał się bardzo ważną częścią mojego życia. Jak dotąd, moimi największymi sukcesami są dwa medale Mistrzostw Polski XCM w kategorii elita oraz 8. miejsce w elicie na ME XCM.

CST 7R MTB Team

– Dzisiaj trafiam do CST 7R, ekipy z ambitnymi celami i prężnie rozwijającej się. Wierzę, że razem możemy daleko zajść i osiągnąć wspólnie niejeden sukces, a drużyna pomoże mi w polepszeniu swoich wyników.

– Większość osób z nowego teamu miałem okazję już wcześniej poznać na wyścigach czy poza nimi. Ekipa jest bardzo zgrana i zżyta ze sobą. Pozytywną atmosferę dało się odczuć już na pierwszych spotkaniach, co ma duży wpływ na osiąganie wyników i funkcjonowanie całej drużyny.

Cele

– Imprezy mistrzowskie z MP na czele będą rzecz jasna głównymi celami sezonu. Poza konkretnymi wyścigami podnoszenie swojego poziomu sportowego i rozwój kolarski jest dla mnie kluczowy. I oczywiście, jeśli można uznać to za swego rodzaju cel, chciałbym nadal czerpać ze ścigania ogromną satysfakcję, która jest w tym wszystkim niezwykle istotna.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0